Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - UD Almería 0-0

2 czerwca na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmas de Granie Canarii odbył się mecz 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Almeríi. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 7 288 widzów.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-06-02 18:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 7288 | Arbiter: V. Pizarro Gómez
UD Las Palmas
UD Almería
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Almeríi wygrała aż siedem razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Las Palmas zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Almeríi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Fabiowi Gonzálezowi z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką José Corpasa, piłkarza Almeríi. W 59. minucie Cristian Cedrés zastąpił Carlosa Gonzáleza.

A trener Almeríi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ermedina Demirovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Sergio Aguza. Po chwili trener Las Palmas postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Moma. Na boisko wszedł Slavoljub Srnić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie Pablo Caballero został zmieniony przez Gaspara Panadera, a za Juana Narváeza wszedł na boisko Chema Núñez, co miało wzmocnić jedenastkę Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Gonzáleza na Kiriana Rodrígueza.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Álvarowi Lemosowi w 78. minucie i Sergiowi Araújowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Lucien Fridolin Owona Ndong
78′ Álvaro Lemos Collazo
José Antonio Romera Navarro
68′ Jerónimo Figueroa Cabrera
Sergio Aguza Santiago62′
40′ 80′ Fabio González Estupiñan
César de la Hoz López
David Timor Copoví
David Mateos Rocha
Rubén Castro Martín
Juan José Narváez Solarte82′
90′ Sergio Ezequiel Araújo
Pablo Nicolás Caballero Santos74′
59′ Cristian Josué Artiles Cedrés
Iván Martos Campillo
80′ Kirian Rodríguez Concepción
Yan Brice Eteki
68′ Slavoljub Srnić
José Manuel Núñez Martín82′
59′ Francisco Carlos González Cabrera
Gaspar Panadero Zamora74′
Tomasz Pekhart
Ermedin Demirović62′

Drużyna Las Palmas zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Las Palmas, a piłkarzom gości pokazał jedną.