Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - UD Almería 2-1 (1-1)

17 lipca na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbyło się spotkanie 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradiny i Almeríi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 2-1.

D. Núñez 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów jedenastka Ponferradiny wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę obejrzał Pablo Valcarce z Ponferradiny.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Ponferradiny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Ivi López. Sytuację bramkową stworzył Manu García.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Larreę z Ponferradiny, a w 43. minucie Arvina Appiaha z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Almeríi w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Darwin Núñez. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Iván Balliu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Ponferradiny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ríosa Reinę wszedł Luis Valcarce. Drugą połowę jedenastka Ponferradiny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pabla Valcarcego wszedł Pablo Trigueros.

W 57. minucie Pablo Larrea został zmieniony przez Javiego Navarra. W 63. minucie kartką został ukarany José Lazo, zawodnik Almeríi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w 64. minucie spotkania, gdy Yuri strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Ivi López, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Barbero, a murawę opuścił Juan Fernández. A kibice Ponferradiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaxego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Yuri.

W 86. minucie w zespole Ponferradiny doszło do zmiany. Fabián Noguera wszedł za Nacha Gila. W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Enzo Zidane z drużyny gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Iván Balliu Campeny
46′ José Antonio Ríos Reina
Juan Fernández Blanco80′
Franco Matías Russo Panos
Nikola Maraš
86′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Iván Martos Campillo
38′ 57′ Pablo Guido Larrea Gambara
César de la Hoz López
 12′ 77′ Ivan Lopez
José Carlos Lazo Romero63′
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
Valentín Vada80′
Óscar Sielva Moreno
Darwin Gabriel Núnez Ribeiro  45′
10′ 46′ Pablo Valcarce Vidal
Arvin Appiah43′ 73′
 64′ 80′ Yuri de Souza Fonseca
Juan Munoz74′
Gianfranco Gazzaniga Farías
Jerónimo Manuel Lario Martínez
René Román Hinojo
David Costas Cordal
86′ Fabián Ariel Noguera
José Antonio Romera Navarro
Iván Rodríguez del Pozo
Jonathan Silva Vieira
46′ Pablo Trigueros Estrada
Daniel Albiar Serrano
46′ Luis Valcarce Vidal
Francisco Callejón Segura
Maximiliano Agustín Villa Pereira
Francisco Javier Guerrero Martín
Francesc Fullana Ginard
Francisco José Villalba Rodrigo73′
57′ Javier Navarro Rodríguez
Enzo Alan Zidane Fernández80′ 90′
80′ Álex Aizpuru Aizbitarte
José Corpas Serna74′
Asier Benito Sasiain
Iván Martínez Gonzálvez80′
Edward Orlando Bolaños Angulo

Przewaga jedenastki Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Ponferradiny w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka Ponferradiny w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.