Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: SD Huesca - CD Numancia de Soria 3-0 (0-0)

W starciu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 lipca, drużyna Hueski wygrała z Numancią 3-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio El Alcoraz.

S. Okazaki 78'

Jedenastka Hueski bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka Hueski wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Héctorowi Hernándezowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hueski w 54. minucie spotkania, gdy Rafa Mir strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Po godzinie gry kartkę dostał Josué Sá, zawodnik gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hueski, strzelając kolejnego gola. W 68. minucie Rafa Mir po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

W 70. minucie Mohamed Sanhaji został zastąpiony przez Néstora Albiacha. Trener Numancii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Noguerę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Otegui. Chwilę później trener Hueski postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Josué Sá. Na boisko wszedł Toni Datković, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Niedługo później Shinji Okazaki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hueski, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Rafa Mir.

Między 80. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Hueski: Juan Carlos, Shinji Okazaki, Rafa Mir, David Ferreiro, na ich miejsce weszli: Eugeni Valderrama, Cristo González, Jordi Mboula, Kelechi Nwakali. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Curra Sáncheza, Erika Morána, Igora Zlatanovicia zajęli: Abel Conejo, Ander Vidorreta, Adrián Herrera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Iván Calero Ruiz
62′ 71′ Josué Humberto Gonçalves Leal Sá
Adrián Rafael Castellano Cobacho
Pedro López Muñoz
Bernardo Víctor Cruz Torres
Jorge Pulido Mayoral
Héctor Hernández Ortega53′
89′ David Ferreiro Quiroga
Erik Morán Arribas83′
Pedro Mosquera Parada
Antonio Islam Otegui Khalife71′
80′ Juan Carlos Real Ruiz
Francisco José Sánchez Rodríguez82′
Mikel Rico Moreno
Igor Zlatanović88′
 54′ (k.), 68′ 89′ Rafael Mir Vicente
Mohamed Sanhaji Brahami70′
 78′ 80′ Shinji Okazaki
Ignacio Agustín Sánchez Romo
Orlando Rubén Yáñez Alabart
S. Martinez Juan Carlos
71′ Toni Datković
Abel Antonio Conejo Olaya82′
89′ Kelechi Nwakali
Óscar De Frutos Balbas
80′ Eugeni Valderrama Domènech
Alberto Escassi Oliva
80′ Cristo Ramón González Pérez
Alberto Noguera Ripoll71′
89′ Jordi Mboula Queralt