Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: Oviedo - Racing Santander 1-0 (1-0)

W spotkaniu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 lipca, zespół Oviedo zwyciężył z Racingiem Santander 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-17 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: D. Trujillo Suárez
Real Oviedo
Real Racing Club de Santander
1
0
S. Obeng 7'

Jedenastka Racinga Santander przed meczem zajmowała 22. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Racinga Santander wygrał 10 razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie Samuel Obeng dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nanda Garcíę z Racinga Santander, a w 29. minucie Mossę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oviedo.

Trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Borja Sánchez, a murawę opuścił Ortuño. W tej samej minucie za Samuela Obenga wszedł Ibrahima Baldé.

W 60. minucie w drużynie Racinga Santander doszło do zmiany. Marco Camús wszedł za Martína Solara. Trener Racinga Santander postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Nanda Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Javiego Siveria. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moisesa Delgadę z Racinga Santander, a w 66. minucie Luismiego Sancheza z drużyny przeciwnej.

Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Racinga Santander: Guillermo Fernández, Moises Delgado, David Carmona, na ich miejsce weszli: Jon Ander, Abraham Minero, David Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edgara Bárcenasa, Marca Sangallego zajęli: Christian Fernández, Sebas Coris. W drugiej połowie nie padły gole.

Iván Crespo Secunza
29′ José María Angresola Jiménez
Iñaki Olaortua Descarga
66′ Luismi Sanchez
Nicolás Hidalgo GArcía
Sergio Tejera Rodríguez
Fernando García Puchades25′ 60′
59′ Alfredo Ortuño Martínez
Mario Ortiz Ruiz
 7′ 59′ Samuel Obeng Gyabaa
Martín Solar Ruiz60′
82′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Daniel Toribio Gutierrez
82′ Marco Sangalli Fuentes
Guillermo Fernández Hierro69′
Nereo Champagne
Lucas Díaz Parcero
Lucas Ahijado Quintana
Miguel Goñi Gallego
82′ Sebastià Coris Cardeñosa
Abraham Minero Fernández77′
82′ Christian Fernández Salas
Jon Ander Pérez Ruiz de Garibay69′
59′ Borja Sánchez Laborde
David Rodríguez Sánchez77′
Jaime Suárez Juesas
Javier Siverio Toro60′
59′ Ibrahima Baldé

Rios Lozano Rodri

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Oviedo w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Racinga Santander w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.