Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: Extremadura UD - Real Sporting de Gijón 2-0 (2-0)

17 lipca na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo odbył się pojedynek 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Extremadury i Sportinga Gijón. Mecz zakończył się zwycięstwem Extremadury 2-0.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-17 21:00 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
Extremadura UD
Real Sporting de Gijón
2
0
Kike Carrasco 33'
Óscar Pinchi 42'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Sportinga Gijón wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcowi Valiente'owi ze Sportinga Gijón. Była to 12. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kike Carrasco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Extremadury , strzelając gola w 33. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Álex Díez.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Extremadury, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Óscar Pinchi. Asystę przy golu zaliczył Kike Carrasco.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę jedenastka Sportinga Gijón rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marca Valiente'a, Aitora Garcíę weszli Bohdan Milovanov, Gaspar Campos. Trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Álvaro Vázquez, a murawę opuścił Uroš Đurđević.

Na drugą połowę zespół Extremadury wyszedł w zmienionym składzie, za Ángela Bastosa wszedł José Pardo. Kibice Extremadury nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Rochę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nono. Drugą połowę zespół Extremadury rozpoczął w zmienionym składzie, za Óscara Pinchiego wszedł Álex Alegría.

W 54. minucie Manu García został zastąpiony przez Nacha Méndeza. W 65. minucie Manu Mosquera został zmieniony przez Airama Cabrerę, a za Kike Carrasca wszedł na boisko Adrián Torres, co miało wzmocnić drużynę Extremadury. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Fuega na José Gragerę. Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Diego Marino
46′ Ángel Bastos Teijeira
Jean-Sylvain Claude Babin83′
 33′ 70′ Luis Enrique Carrasco Acosta
Manuel García Alonso54′
46′ David González Plata
Pedro Díaz Fanjul
Borja Granero Niñerola
Javier Fuego Martínez72′ 77′
90′ Cristian Rodríguez Pérez
Uroš Đurđević46′
65′ Manuel Mosquera Rey
Murilo De Souza Costa
 42′ 46′ Óscar Francisco García Quintela
Aitor García Flores46′
Casto Espinosa Barriga
Christian Joel Sánchez Leal
Gabriel Sebastián Cardozo Tomás
Carlos Cordero Pérez
46′ José Antonio Pardo Lucas
Bohdan Milovanov46′
Leilei Gao
Guillermo Rosas Alonso
46′ David Mateos Rocha
Gaspar Campos Ansó Fernández46′ 90′
46′ Alexander Alegría Moreno
Carlos Carmona Bonet
65′ Airam Cabrera
Alberto González García
70′ Adrián Torres Lázaro
José Gragera Amado77′

Ignacio Méndez Navia Fernández54′

Hernán Daniel Santana Trujillo

Álvaro García Vázquez46′

Álvaro Traver Navarrete

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Extremadury, a piłkarzom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.