Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: CD Tenerife - CD Lugo 1-2 (0-0)

W spotkaniu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 lipca, drużyna CD Tenerife przegrała z Lugo 1-2 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-17 21:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: Oliver De La Fuente
M. El Hacen 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna CD Tenerife wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie żółtą kartkę otrzymał Carlos Pita z Lugo. W 51. minucie za Hugona Ramę wszedł Álex López.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lugo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie bramkę zdobył Cristian. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Manu Barreiro.

W następstwie utraty gola trener CD Tenerife postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Áleksa Bermeja i na pole gry wprowadził napastnika Joselu, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Elliot Gómez wszedł za Daniego Lasure'a. W 60. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jaime Seoane osłabiając tym samym drużynę gości.

Trener Lugo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaume Graua. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Cristian. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Suso Santana wszedł za Aitora Sanza.

Zawodnicy CD Tenerife odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Milla. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Elliot Gómez.

W 72. minucie José Carlos został zmieniony przez Marcela Djaló, co miało wzmocnić drużynę Lugo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shaquella Moore'a na Jorge Padillę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moctara El Hacena z Lugo, a w 82. minucie Lluísa Lópeza z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W piątej minucie doliczonego czasu starcia Moctar El Hacen dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zaliczył Vasyl Kravets.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Ander Cantero Armendáriz
56′ Daniel Lasure Briz
Vasyl Kravets
82′ Lluís López Mármol
Serge Sidoine Tchaha Leuko
90′ Shaquell Moore
Mathieu Peybernes
Alejandro José Muñoz Miguel
José Carlos Ramírez Suárez72′
Nikola Šipčić
Moctar Sidi El Hacen El Ide  90′ 73′
56′ Álex Bermejo Escribano
Carlos Pita González46′
 70′ Luis Milla Manzanares
Hugo José Rama Calviño51′
Javier Muñoz Jiménez
Jaime Seoane Valenciano60′
67′ Aitor Sanz Martín
Alhassane Bangoura
67′ Jesús Manuel Santana Abreu
Óscar Castellano Zamora
Iker Undabarrena Martínez
Jaume Grau Ciscar66′
56′ Elliot Gómez López
Alejandro López Moreno51′
Ramón Nazareno Mierez
Yanis Rahmani Cordeiro
56′ José Luis Moreno Barroso
Alejandro Rey Lugilde
90′ Jorge Padilla Soler
Manuel Antonio Morais Valerio

Przewaga drużyny CD Tenerife w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Lugo, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Lugo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.