Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - Real Saragossa 4-1 (3-1)

W starciu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 lipca, jedenastka Realu Betis wygrała z Saragossą 4-1 (3-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Carlos Belmonte w Albacete.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-17 21:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: A. Fernández Ortega
Burgui 29'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki drużyna Saragossy wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Realu Betis nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie z karnego bramkę zdobył Maikel Mesa.

Jedenastka Saragossy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nicolás Gorosito.

W 27. minucie za Nicolása Gorosita wszedł Álvaro Arroyo. W 29. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Burgui.

Prawie natychmiast Dani Ojeda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Betis, strzelając kolejnego gola w 33. minucie starcia. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Chema Núñez.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Saragossy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlosa Nietę, Daniela Torresa weszli Enrique Clemente, Alberto Zapater.

W 46. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dani Ojeda z Realu Betis. Bramka padła po podaniu Pedro Sáncheza.

Chwilę później trener Realu Betis postanowił bronić wyniku. W 51. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daniego Ojedę wszedł Diego Caballo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Po chwili trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Miguel Linares, a murawę opuścił Luis Suárez. W 59. minucie w zespole Saragossy doszło do zmiany. Álex Blanco wszedł za Javiego Puada.

Po godzinie gry kartkę dostał Enrique Clemente z Saragossy. W 70. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Między 73. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Francisco Javier Atienza Valverde
 22′ 27′ Nicolás Ezequiel Gorosito
Julián Javier Delmás Germán
Ivan Kecojević
Carlos Martín Vigaray
José Manuel Núñez Martín
Carlos Nieto Herrero46′
78′ Jon Erice Domínguez
Íñigo Eguaras Álvarez73′
79′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Jorge Franco Alviz  29′ (k.) 70′ (k.)
 13′ (k.) 73′ Maikel Mesa Piñero
Alberto Soro Álvarez
Pedro Antonio Sánchez Moñino
Daniel Alejandro Torres Rojas46′
79′ Roman Zozulja
Luis Javier Suárez Charris58′
 33′, 46′ 51′ Daniel Ojeda Saranova
Javier Puado Díaz59′
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Juan Carlos Azón Marco
Adrián Rodríguez Giménez
Álvaro López Ratón
27′ Álvaro Arroyo Martínez
Enrique Clemente Maza46′ 62′
79′ Alberto Benito Correa
Alejandro Francés Torrijo
51′ Diego Caballo Alonso
Marcos Baselga García
78′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Alejandro Blanco Sánchez59′
Néstor Susaeta Jaurrieta
André Filipe Ferreira Coelho Pereira
79′ 80′ Carlos Javier Acuña Caballero
Miguel Linares Cólera58′
Miguel Ángel Gómez López

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.