Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - Tarragona 0-1 (0-1)

1 czerwca na Estadio Santo Domingo odbyło się spotkanie 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami AD Alcorcón i Tarragony. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tarragony 1-0. Na stadionie stawiło się 1 894 widzów.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-06-01 19:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 1894 | Arbiter: David Pérez Pallas
AD Alcorcón
Club Gimnastic de Tarragona
0
1
Javi Márquez 8'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna AD Alcorcón wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Javi Márquez dla drużyny Tarragony. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Miguel Palanca.

W 11. minucie za Víctora Martíneza wszedł Ousseynou Thioune. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Javiemu Márquezowi i Marcowi Sangallemu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tarragony.

Na drugą połowę zespół AD Alcorcón wyszedł w zmienionym składzie, za Cedenillę wszedł Relu. Trener Tarragony postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pola Pratsa wszedł Pipa Ávila, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Tarragony utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole Tarragony doszło do zmiany. Salvador Ferrer wszedł za Ivána Lópeza. A kibice AD Alcorcón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Pereirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sandaza. W 74. minucie w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Losada wszedł za Borję Galána.

Mohamed Djetei
46′ Jesús Manuel Cedenilla Moreno
Javier Márquez Moreno  8′ 45′
64′ Francisco José Sandaza Asensio
Miguel Palanca Fernández
74′ Borja Galán González
Luis Javier Suárez Charris
45′ Marco Sangalli Fuentes
Salvador Ferrer Canals60′
46′ José María Relucio Gallego
Bernard Yipeng Sun
Óscar Arribas Pasero
Ousseynou Thioune11′
64′ Rodriguez Jonathan Pereira
Sergio Montero Ortiz
74′ Mario Losada Laguna
Ikechukwu Uche

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.