Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - CD Mirandés 1-0 (0-0)

W meczu 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 11 lipca, drużyna Las Palmas wygrała z Mirandésem 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

Rubén Castro 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Mirandésu wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Martín Mantovani z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie Iñigo Vicente został zmieniony przez Joaquína Muñoza. W 66. minucie w drużynie Las Palmas doszło do zmiany. Benito Ramírez wszedł za Pedriego.

W tej samej minucie trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Juan Narváez, a murawę opuścił Cristian Cedrés. Trener Mirandésu postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Jona Guridiego i na pole gry wprowadził napastnika Maranhão, który w bieżącym sezonie ma na koncie 11 bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 71. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Rubén Castro dla jedenastki Las Palmas. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Mirandésu doszło do zmiany. Álvaro Peña wszedł za Enrica Franquesę.

Enric Franquesa Dolz84′ 86′
77′ Dani Castellano Betancor
Sergio González Poirrier
73′ 77′ Álvaro Lemos Collazo
Carlos Julio Martínez Rivas70′
35′ Martín Maximiliano Mantovani
Modibo Sagnan
Javi Castellano Betancor
Jon Guridi Aldalur69′
71′ Kirian Rodríguez Concepción
Mickaël Ramon Malsa
81′ Federico Nicolás Varela
Antonio Sánchez Navarro
 85′ (k.) Rubén Castro Martín
Matheus Aias Barrozo Rodrigues85′
66′ Cristian Josué Artiles Cedrés
Martín Merquelanz Castellanos
66′ Pedro González López
Iñigo Vicente Elorduy60′
Alejandro Domínguez Romero
Alberto González Cespedosa
77′ Éric Curbelo de la Fe
Álvaro Rey
66′ Juan José Narváez Solarte
Marcos André de Sousa Mendonça69′
66′ Benito Ramírez del Toro
Joaquín Muñoz Benavides60′
81′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Ernest Ohemeng
Slavoljub Srnić

77′ Aridai Cabrera Suárez

Cristian López Santamaría

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Mirandésu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.