Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División: Sporting Gijón - Malaga CF 2-1 (2-0)

W starciu 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 13 lipca, drużyna Sportinga Gijón wygrała z Malaga CF 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal El Molinón.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-13 19:30 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
K. Bare 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Malaga CF wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Unai Medina. Asystę przy golu zaliczył Pedro Díaz.

Trzeba było trochę poczekać, aby Álvaro Vázquez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Gijón , zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Nacho Méndez.

W 36. minucie za Unaiego Medinę wszedł Jean-Sylvain Babin. W tej samej minucie w jedenastce Sportinga Gijón doszło do zmiany. Gaspar Campos wszedł za Pabla Péreza. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón: Nachowi Méndezowi w 53. i Javiemu Fuegowi w 57. minucie. Kibice Malaga CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sergia Buenacasę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Hicham Boussefiane. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 73. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Manu García wszedł za Murila. W tej samej minucie trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cristian Salvador, a murawę opuścił Pedro Díaz. W 78. minucie Diego González został zmieniony przez Crista, co miało wzmocnić jedenastkę Malaga CF. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nacha Méndeza na Berta Gonzáleza w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Keidi Bare z zespołu gości.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Keidi Bare.

Drużynie Malaga CF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Sportinga Gijón.

Munir Mohand Mohamedi
 4′ 36′ Unai Medina Pérez
Juan Carlos Perez Lopez46′
53′ 90′ Ignacio Méndez Navia Fernández
David Rodríguez Lombán
73′ Pedro Díaz Fanjul
Juan Pablo Añor Acosta
57′ Javier Fuego Martínez
Mohamed Benkhemassa46′
36′ Pablo Pérez Rodríguez
Juan De Dios Rivas Margalef
 31′ Álvaro García Vázquez
Armando Sadiku
73′ Murilo De Souza Costa
Hicham Boussefiane62′
Christian Joel Sánchez Leal
Gonzalo Alejandro Crettaz
36′ Jean-Sylvain Claude Babin
Mikel Villanueva Álvarez
36′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Keidi Bare54′  90′ 79′
73′ Manuel García Alonso
Adrián González Morales46′
90′ Alberto González García
Iván Jaime Pajuelo
José Gragera Amado
Esteban Rolón
73′ Cristian Salvador González
Sergio Buenacasa Alba62′
Uroš Đurđević
José Antonio Morente Oliva46′
Álvaro Traver Navarrete
Renato João Saleiro Santos

Zespół Sportinga Gijón zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Sportinga Gijón dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.