Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División: Granada CF - Cádiz CF 1-1 (1-0)

W pojedynku 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 26 maja, drużyna Granada CF zremisowała z Cádizem 1-1 (1-0). Mecz na Estadio Nuevo Los Cármenes obejrzało 18 282 widzów.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-05-26 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Widzów: 18282 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Granada CF
Cádiz CF
1
1
Rodri 12'
Ager Aketxe 78'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się druga i szósta jedenastka Segundy División.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Granada CF wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Cádizu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Áleksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Edu Ramos. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Granada CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Rodri. Sytuację bramkową stworzył Álvaro Vadillo.

W 29. minucie José Martínez został zastąpiony przez Bernarda. W 40. minucie kartkę obejrzał Jon Garrido z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Granada CF.

W 59. minucie w zespole Cádizu doszło do zmiany. David Querol wszedł za Dejana Lekicia. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Quini z Granada CF. Była to 60. minuta starcia.

Chwilę później trener Granada CF postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Álvara Vadilla. Na boisko wszedł Alejandro Pozo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Rober Correa został zmieniony przez Agera Aketxego, co miało wzmocnić drużynę Cádizu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriego na Adriana Ramosa.

Jedenastce Cádizu w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Były już cztery celne strzały na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ager Aketxe. Przy zdobyciu bramki pomagał Salvi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Roberto Antonio Correa Silva71′
60′ Joaquín José Marín Ruiz
Luis Alfonso Espino García
29′ José Antonio Martínez Gil
Eduardo Ramos Gómez4′
64′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Salvador Sánchez Ponce
Federico Vico Villegas
Dejan Lekić59′
 12′ 73′ Rios Lozano Rodri
Darwin Daniel Machís Marcano
Aarón Escandell Banacloche
David Gil Mohedano
29′ Bernardo Víctor Cruz Torres
Sergio González Martínez
Alejandro Martínez Sánchez
Ager Aketxe Barrutia71′  78′
Ramon Azeez
Alejandro Fernández Iglesias4′
64′ Alejandro Pozo Pozo
Mario Barco Vilar
Daniel Ojeda Saranova
David Querol Blanco59′
73′ Adrian Ramos
Manuel Javier Vallejo Galván

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.