Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - SD Ponferradina 1-0 (0-0)

W starciu 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 12 lipca, jedenastka Numancii zwyciężyła z Ponferradiną 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-12 19:30 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Arbiter: I. Bikandi Garrido
CD Numancia de Soria
SD Ponferradina
1
0
I. Zlatanović 85'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Ponferradiny wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Numancia: Albertowi Noguerze w 16. i Mohamedowi Sanhajemu w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Numancii wyszła w zmienionym składzie, za Admonia wszedł Adrián Castellano. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Francowi Russowi, piłkarzowi Ponferradiny.

Chwilę później trener Numancii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Néstor Albiach, a murawę opuścił Alberto Noguera. W 69. minucie za Luisa Valcarcego wszedł Kaxe. W 70. minucie kartkę obejrzał Iván Calero z jedenastki gospodarzy.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Numancii doszło do zmiany. Otegui wszedł za Mohameda Sanhajego. W następstwie utraty gola trener Ponferradiny postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Ríosa Reinę i na pole gry wprowadził napastnika Asiera Benita, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 70 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Igor Zlatanović. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alberto Escassi.

W 87. minucie w zespole Numancii doszło do zmiany. Adrián Herrera wszedł za Igora Zlatanovicia. W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter ukarał kartką Yuriego, zawodnika gości.

René Román Hinojo
70′ Iván Calero Ruiz
Francisco Javier Hidalgo Gómez
Bernardo Víctor Cruz Torres
José Antonio Ríos Reina85′
46′ Admonio Vicente Gomes
Ignacio Gil de Pareja Vicent
16′ 65′ Alberto Noguera Ripoll
Pablo Guido Larrea Gambara
Francisco José Sánchez Rodríguez
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
 85′ 87′ Igor Zlatanović
Pablo Valcarce Vidal
43′ 78′ Mohamed Sanhaji Brahami
Yuri de Souza Fonseca90′
S. Martinez Juan Carlos
Manuel García Humanes
46′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
Gianfranco Gazzaniga Farías
Diego Cámara Calleja
Fabián Ariel Noguera
Daniel Ceinos Santos
Pablo Trigueros Estrada
65′ Néstor Albiach Roger
Maximiliano Agustín Villa Pereira
Abel Antonio Conejo Olaya
Óscar Contreras Ferreira
Óscar De Frutos Balbas
Francesc Fullana Ginard
78′ Antonio Islam Otegui Khalife
Asier Benito Sasiain85′
87′ Adrián Herrera González
Edward Orlando Bolaños Angulo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Numancii otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Numancii w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.