Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - CD Tenerife 0-0

W meczu 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 13 lipca, jedenastka AD Alcorcón zremisowała z CD Tenerife 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Santo Domingo.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-13 21:45 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Arbiter: D. Ocón Arráiz
AD Alcorcón
CD Tenerife
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna CD Tenerife wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 22. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie za Ernesta Gómeza wszedł Álex Mula. A trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Áleksa Bermeja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dani Lasure.

Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Dorca, a murawę opuścił Richard Boateng. Od 59. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom AD Alcorcón i jedną drużynie przeciwnej. Między 64. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy AD Alcorcón: Castro, Laure, Carlos Pomares, na ich miejsce weszli: Adrián Diéguez, Paris Adot, Sandaza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aitora Sanza, Joselu, Javiego Muñoza zajęli: Iker Undabarrena, Jorge Padilla, Suso Santana.

Adrián Ortolá Vañó
59′ Carlos Bellvís Llorens
Alberto Jiménez Benítez
64′ Javier Castro Urdín
Daniel Lasure Briz13′ 58′
89′ Unai Elgezabal Udondo
Lluís López Mármol
David Fernández Cortázar
Shaquell Moore
78′ Carlos Pomares Rayo
Alejandro José Muñoz Miguel
78′ Laureano Sanabria Ruiz
Luis Milla Manzanares
Juan Diego Molina Martínez
Javier Muñoz Jiménez84′
22′ 58′ Richard Boateng
Aitor Sanz Martín6′ 72′
57′ Ernesto Gómez Muñoz
Daniel Gómez Alcón
90′ Óscar Arribas Pasero
José Luis Moreno Barroso72′
Samuel Casado Conde
Daniel Hernández Santos
Joaquín Miralles Sanz
Ismael López Blanco
78′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
Luis Jesús Pérez Maqueda
64′ 90′ Adrián Diéguez Grande
Carlos Ruiz Arenaga
Juan Aguilera Núñez
Javier Alonso Bello
58′ Albert Dorca Masó
Álex Bermejo Escribano58′
Luís Manuel Gonçalves Silva
Matías Nahuel Leiva Esquivel
57′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Ramón Nazareno Mierez
78′ Francisco José Sandaza Asensio
Jorge Padilla Soler72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze AD Alcorcón otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół AD Alcorcón w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.