Liga hiszpańska - 4. kolejka Segunda División: UD Almería - Real Sporting de Gijón 0-1 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 4 października, jedenastka Almeríi przegrała ze Sportingiem Gijón 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio de los Juegos Mediterráneos.

4. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-04 18:15 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
UD Almería
Real Sporting de Gijón
0
1
U. Đurđević 74'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Almeríi wygrał osiem razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Pablowi Garcíi z drużyny gości. Była to 39. minuta pojedynku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón: Pedro Díazowi w 49. i Bori López w 56. minucie. W 58. minucie Pablo García zastąpił Saúla Garcíę.

Między 65. a 70. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: Fran Villalba, Juan Villar, na ich miejsce weszli: João Carvalho, Pedro Mendes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Čumić, Pedro Díaza zajęli: Álvaro Vázquez, José Gragera. W 67. minucie kartkę otrzymał Nikola Čumić z Sportinga Gijón.

Jedyną bramkę meczu zdobył Uroš Đurđević dla jedenastki Sportinga Gijón. Bramka padła w tej samej minucie. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Saúl García.

W 75. minucie César de la Hoz został zmieniony przez Lucasa Robertonego, co miało wzmocnić drużynę Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aitora Garcíę na Carlosa Carmonę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón: Manu Garcíi w 76. i Bohdanowi Milovanovowi w 81. minucie. Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Agera Aketxego i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Oliverę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Almeríi doszło do zmiany. José Corpas wszedł za José Laza.

Nikola Čumić67′ 70′
88′ Ager Aketxe Barrutia
Javier Fuego Martínez
65′ Francisco José Villalba Rodrigo
Pedro Díaz Fanjul49′ 70′
75′ César de la Hoz López
Manuel García Alonso76′
88′ José Carlos Lazo Romero
Aitor García Flores85′
65′ Juan Villar Vázquez
Pelayo Suárez López
65′ João António Antunes Carvalho
Pedro Alejandro Zalaya Galardón
Manuel Morlanes Ariño
Mateo Arellano Jiménez
Radosav Petrović
Carlos Carmona Bonet85′
75′ Lucas Gastón Robertone
Alberto González García
88′ José Corpas Serna
José Gragera Amado70′
Juan Manuel Gutiérrez Freire
Álvaro García Vázquez70′
65′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes

88′ Cristian Gonzalo Olivera Ibarra

Przewaga jedenastki Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Almeríi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał sześć żółtych.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Sportinga Gijón w drugiej połowie dokonał czterech zmian.