Liga hiszpańska - 4. kolejka Segunda División: RCD Mallorca - CD Tenerife 2-0 (1-0)

3 października na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbył się mecz 4. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami RCD Mallorca i CD Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca 2-0.

Dani Rodríguez 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka RCD Mallorca wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jorge Zarfino z zespołu gości. Była to 14. minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Martin Valjent wywołał eksplozję radości wśród kibiców RCD Mallorca, strzelając gola w 20. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Brian Oliván.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RCD Mallorca.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Iddrisu Mohammedowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RCD Mallorca w 55. minucie spotkania, gdy Dani Rodríguez zdobył z karnego drugą bramkę. W 57. minucie Álex Muñoz został zmieniony przez Susa Santanę.

Między 57. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy RCD Mallorca: Murilo, Lago Wakalibille, Abdón Prats, Salva Sevilla, na ich miejsce weszli: Antonio Sánchez, Febas, Álex Alegría, Ruiz de Galarreta. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacoba Gonzáleza, Joselu, Otara Kakabadzego, Jorge Zarfina zajęli: Nono, Emmanuel Apeh, Samuel Shashoua, Jorge Padilla. W 87. minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Braian Cufré wszedł za Daniego Rodrígueza. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Bruno Wilson z CD Tenerife.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Otar Kakabadze67′
 20′ Martin Valjent
Bruno Ricardo Valdez Wilson90′
Antonio José Raíllo Arenas
Nikola Šipčić
Brian Oliván Herrero
Alejandro José Muñoz Miguel57′
51′ Iddrisu Baba Mohammed
Jorge Giovani Zarfino Calandria14′ 85′
67′ Murilo De Souza Costa
Shaquell Moore
72′ Lago Junior Wakalibille
Carlos Pomares Rayo
87′ Salvador Sevilla López
Aitor Sanz Martín
 55′ (k.) 87′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Jacobo González Rodrigañez57′
72′ Abdón Prats Bastidas
José Luis Moreno Barroso57′
Miquel Parera Pizá
Daniel Hernández Santos
Iván Bravo Castro
Víctor Méndez
87′ Braian Ezequiel Cufré
David Rodríguez Ramos
72′ Aleix Febas Pérez
Carlos Ruiz Arenaga
Luka Romero Bezzana
David González Plata57′
87′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Jesús Manuel Santana Abreu57′
67′ Antonio Sánchez Navarro
Samuel Shashoua67′
72′ Alexander Alegría Moreno
Emmanuel Apeh57′
Aleksandar Trajkovski
Jorge Padilla Soler85′

Piłkarze RCD Mallorca obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.