Liga hiszpańska - 4. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - Malaga Club de Futbol 4-0 (2-0)

W meczu 4. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 3 października, zespół Rayo wysoko wygrał z Malaga CF 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

4. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-03 21:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Antoñín Cortés 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 18. minucie spotkania, gdy Isi Palazón strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

W 21. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Malaga CF Juande Rivas. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Mohamedowi Benkhemassie, piłkarzowi Malaga CF.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Malaga CF wyszła w zmienionym składzie, za Mohameda Benkhemassę, Davida Larrubię weszli Pablo Chavarría, Luis Muñoz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 58. minucie spotkania, gdy José Pozo zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Isi Palazón.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Óscar Valentín z zespołu gospodarzy. Była to 60. minuta spotkania. W 60. minucie Ramón Enríquez został zastąpiony przez Jaira Samperię. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rayo: José Pozo, Yacine Qasmi, Óscar Valentín, Isi Palazón, Álvaro García, na ich miejsce weszli: Óscar Trejo, Antoñín Cortés, Jonathan Montiel, Andrés Martín, Sergio Moreno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Caye Quintany, Yanisa Rahmaniego zajęli: Carlos Orlando, Jozabed.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Antoñín Cortés. Sytuację bramkową stworzył Andrés Martín.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Juan De Dios Rivas Margalef 21′ (samob.)
Alejandro Catena Marugán
Alberto Escassi Oliva
Francisco José García Torres
José Joaquín Matos García
60′ 83′ Óscar Valentín Martín Luengo
Mohamed Benkhemassa45′ 46′
87′ Álvaro García Rivera
Cristian Rodríguez Pérez
Santiago Comesaña Veiga
Ramón Enríquez Rodríguez60′
 18′ (k.) 83′ Isaac Palazón Camacho
Yanis Rahmani Cordeiro78′
 58′ 70′ José Ángel Pozo la Rosa
David Larrubia Romano46′
71′ Yacine Qasmi
Alberto Miguel Quintana Moreno
83′ Jonathan Montiel Caballero
Sergio Guerrero Romero
Sergio Benito Crujera
Jairo Samperio60′
71′  90′ Antonio Cortés Heredia
Jozabed Sánchez Ruiz78′
83′ Andrés Martín García
Pablo Chavarría46′
Daniel Moreno
Juan Cruz Díaz Espósito
87′ Sergio Moreno Martínez
Julio Martínez Cortés
70′ Óscar Guido Trejo
Carlos Orlando Sa70′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.