Liga hiszpańska - 4. kolejka Segunda División: CE Sabadell FC - RCD Espanyol Barcelona 0-1 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 4 października, drużyna CE Sabadell przegrała z Espanyolem Barcelona 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadi de la Nova Creu Alta.

4. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-04 16:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
CE Sabadell FC
RCD Espanyol Barcelona
0
1
Nico Melamed 84'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie Jaime Sánchez zastąpił Aleiksa Cocha. W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy CE Sabadell : Víctor García, Adri Cuevas, a na ich miejsce weszli Juan Hernández, Ángel Martínez.

Trener Espanyolu Barcelona postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Matíasa Vargasa i na pole gry wprowadził napastnika Raúla de Tomása, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Néstorowi Querolowi z jedenastki gospodarzy. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Óscar Gil, Nico Melamed, a na ich miejsce weszli Miguelón, Wu Lei.

Chwilę później trener CE Sabadell postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Néstora Querola. Na boisko wszedł Héber Pena, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie CE Sabadell doszło do zmiany. Aarón Rey wszedł za Gorkę Guruzetę.

Jedyną bramkę meczu dla Espanyolu Barcelona zdobył Nico Melamed w 84. minucie. Sytuację bramkową stworzył Fernando Calero.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Espanyolu Barcelona: Keidi Bare, Dídac Vilá, a na ich miejsce weszli Fran Mérida, Adrià Pedrosa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Espanyol Barcelona: Darderowi w 87. minucie i Davidowi Lópezowi w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania.

Diego Lopez
50′ Jaime Sánchez Muñoz
Miguel Juan Llambrich71′
Gregorio Sierra Pérez
Fernando Calero Villa
Juan Fernández Blanco
Leandro Daniel Cabrera Sasía
57′ Ángel Martínez Cervera
Adrià Giner Pedrosa86′
Óscar Rubio Fauria
Francisco Perez Merida86′
57′ Juan Hernández García
Matías Ezequiel Vargas Martín61′
71′ 76′ Néstor Querol Mateu
Javier Puado Díaz
Iosu Ozkoidi Alba
David López Silva90′
Iker Undabarrena Martínez
Sergi Darder Moll87′
76′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Lei Wu71′
Diego Licinio Lázaro Fuoli
Ángel Fortuño Viñas
David Astals Barrera
Oier Olazabal
50′ Aleix Coch Lucena
Dídac Vilá Rosselló86′
57′ Adrián Cuevas Algeciras
Keidi Bare86′
76′ Héber Pena Picos
Pol Lozano Vizuete
Antonio Romero Boza
Alejandro López Moreno
57′ Víctor García Raja
Nicolás Melamed Ribaudo71′  84′
76′ Aarón Rey Sánchez
Óscar Melendo Jiménez

Raúl de Tomás Gómez61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.