Liga hiszpańska - 4. kolejka Segunda División: CD Mirandés - SD Ponferradina 0-1 (0-0)

3 października na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się mecz 4. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Ponferradinej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradinej 1-0.

4. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-03 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: Daniel Ocón Arráiz
CD Mirandés
SD Ponferradina
0
1
A. Pașcanu 69'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Mirandésu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mirandés: Javiemu Jiménezowi w 31. i Mohamedowi Ezzarfaniemu w 41. minucie.

Drugą połowę drużyna Ponferradinej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kaxego wszedł Juergen Elitim. W 58. minucie w zespole Mirandésu doszło do zmiany. Erik Jirka wszedł za Javiego Jiméneza.

W tej samej minucie Mohamed Ezzarfani został zmieniony przez Bojana Leticia. W 64. minucie Carlos Doncel został zmieniony przez Curra Sáncheza, co miało wzmocnić jedenastkę Ponferradinej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Caballera na Naïsa Djouahrę.

Jedynego gola meczu strzelił Alexandru Pașcanu dla drużyny Ponferradinej. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Curro Sánchez.

W 79. minucie Víctor Meseguer został zmieniony przez Pabla Martíneza, co miało wzmocnić jedenastkę Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuriego na Daniego Romerę oraz Pabla Valcarcego na Erika Morána. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ponferradinej i jedną drużynie przeciwnej.

Paris Alejandro Adot Barandiarán90′
85′ Daniel Vivian Moreno
Alexandru Ștefan Pașcanu  69′
Juan Berrocal González
José Manuel Hernando Riol
31′ 58′ Javier Jiménez Moreno
Iván Rodríguez del Pozo
67′ Antonio Jesús Caballero Ramírez
Pablo Guido Larrea Gambara
Javier Muñoz Jiménez
Pablo Valcarce Vidal88′
79′ Víctor Andrés Meseguer Cavas
Carlos Doncel Ordoñez64′
Iván Martín Núñez
Óscar Sielva Moreno
André Ricardo Ferreira Schutte
Álex Aizpuru Aizbitarte46′
41′ 58′ Mohamed Ezzarfani
Yuri de Souza Fonseca82′
Raúl Lizoáin Cruz
Manuel García Humanes
Rodrigo Esteban Navaridas
Gianfranco Gazzaniga Farías
58′ Bojan Letić
José María Amo Torres
Carlos Julio Martínez Rivas
Yacouba Diori Hamani Magagi
67′ Naïs Djouahra
Juergen Farid Elitim Sepúlveda46′
58′ Erik Jirka
Erik Morán Arribas88′
79′ Pablo Martínez Andrés
Francisco José Sánchez Rodríguez64′

Moussa Sidibé

Alejandro Viedma Vega

Daniel Romera Andújar82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Mirandésu, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.