Liga hiszpańska - 4. kolejka Segunda División: CD Castellón - CD Leganés 2-0 (1-0)

4 października na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbył się pojedynek 4. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Castellónu i Leganés. Mecz zakończył się zwycięstwem Castellónu 2-0.

4. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-04 18:15 | Stadion: Nou Estadi Castalia | Arbiter: Iñaki Bikandi Garrido
CD Castellón
CD Leganés
2
0
Ignasi Miquel 31' (samob.)
I. Zlatanović 90'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 31. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Leganés Ignasi Miquel.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jordi Sánchez z Castellónu. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Castellónu.

Drugą połowę drużyna Leganés rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erasa wszedł Javier Avilés. W 62. minucie Jamelli zastąpił Luísa Gustava.

W 67. minucie kartkę dostał Joseba Muguruza, piłkarz Castellónu. W tej samej minucie w zespole Leganés doszło do zmiany. Sergi Palencia wszedł za Sabina Merina. Trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Rodriego Tarína i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Santosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie Jorge Fernández został zmieniony przez Álvara Fidalga, a za Jordiego Sáncheza wszedł na boisko Igor Zlatanović, co miało wzmocnić zespół Castellónu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gaku Shibasakiego na Rubéna Parda oraz José Arnáiza na Juana Muñoza. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Bori Bastónowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Castellónu w 90. minucie spotkania, gdy Igor Zlatanović strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Álvara Fidalga.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Diego José Conde Alcolado
67′ Joseba Muguruza Bengoa
Ruben Salvador Perez Del Marmol
77′ Jorge Fernández Lucas
Javier Eraso Goñi46′
Marc Mateu Sanjuán
Sabin Merino Zuloaga67′
62′ Rubén Díez Adán
Gaku Shibasaki78′
Josep Señé Escudero
José Manuel Arnáiz Díaz82′
37′ 77′ Jordi Sánchez Ribas
Sergi Palencia Hurtado67′
77′ Álvaro Fidalgo Fernández
Rubén Pardo Gutiérrez78′
62′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Daniel Ojeda Saranova
77′  90′ Igor Zlatanović
Michael Nicolás Santos Rosadilla67′

Jedenastka Leganés miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Castellónu dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Leganés w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.