Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: SD Huesca - AD Alcorcón 2-1 (2-1)

W spotkaniu 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół Hueski wygrał z AD Alcorcón 2-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio El Alcoraz.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-08 21:45 | Stadion: Estadio El Alcoraz | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
Josué Sá 30' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna AD Alcorcón wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hueski w 21. minucie spotkania, gdy Cristo González strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jorge Pulido.

W 30. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Hueski Josué Sá. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Javierowi Galánowi z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta starcia.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu Shinji Okazaki dał prowadzenie swojej drużynie. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Mikela Rica.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 56. minucie Sergio Gómez zastąpił Jordiego Mboulę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Stoichkov wszedł za Laure.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Ernestowi Gómezowi z AD Alcorcón. Trener AD Alcorcón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Sosę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Adrián Diéguez. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Serhii Myakushko wszedł za Ernesta Gómeza.

Chwilę później trener Hueski postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Rafa Mir, a murawę opuścił Cristo González. Między 71. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Hueski: Shinji Okazaki, David Ferreiro, Pedro Mosquera, na ich miejsce weszli: Eugeni Valderrama, Luisinho, Toni Datković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Pomaresa, Parisa Adota zajęli: Sandaza, Reko. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Pereę z AD Alcorcón, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Luisinha z drużyny przeciwnej.

Dani Jimenez
41′ Javier Galán Gil
Paris Alejandro Adot Barandiarán78′
30′ (samob.) Josué Humberto Gonçalves Leal Sá
Adrián Diéguez Grande68′
Pedro López Muñoz
David Fernández Cortázar
Jorge Pulido Mayoral
Carlos Pomares Rayo77′
56′ Sergio Gómez Martín
Laureano Sanabria Ruiz60′
80′ David Ferreiro Quiroga
Alejandro Miguel Mula Sanchez
81′ Pedro Mosquera Parada
Richard Boateng
Mikel Rico Moreno
Luis Perea Hernández81′
 45′ 71′ Shinji Okazaki
Óscar Arribas Pasero
 21′ 71′ Cristo Ramón González Pérez
Ernesto Gómez Muñoz63′ 68′
Orlando Rubén Yáñez Alabart
Samuel Casado Conde
80′ 90′ Luis Carlos Correia Pinto
Marvin José Anieboh Pallaruelo
81′ Toni Datković
Albert Dorca Masó
71′ Eugeni Valderrama Domènech
Luís Manuel Gonçalves Silva78′
56′ Jordi Mboula Queralt
Juan Diego Molina Martínez60′
71′ Rafael Mir Vicente
Serhii Myakushko68′
Kevin Carlos Omoruyi Benjamin
Samuel Alejandro Sosa Cordero68′

Francisco José Sandaza Asensio77′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.