Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: Real Betis - Sporting Gijón 1-1 (0-1)

9 lipca na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się pojedynek 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Sportinga Gijón. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-09 19:30 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: D. Trujillo Suárez
Albacete Balompié
Real Sporting de Gijón
1
1
R. Zozulja 69'
Aitor García 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Sportinga Gijón wygrał 15 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Díaza ze Sportinga Gijón, a w 12. minucie Pedro Sáncheza z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Sportinga Gijón otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Aitor García. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Manu García.

Między 28. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu Betis i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Gijón.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Aitor García z drużyny gości. W 60. minucie w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Murilo wszedł za Pabla Péreza.

Chwilę później trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Manu Fuster, a murawę opuścił Barri.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Realu Betis w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Roman Zozulja. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Álvaro Jiménez.

W 76. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Cristianowi Salvadorowi, zawodnikowi gości. Trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Fuega. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Díaz. W tej samej minucie Uroš Đurđević zastąpił Álvara Vázqueza.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Roman Zozulja, piłkarz Realu Betis. W 88. minucie czerwoną kartkę obejrzał Aitor García, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Damián Alfredo Pérez
42′ 61′ Diego Hernández Barriuso
Manuel García Alonso83′
Álvaro José Jiménez Guerrero
Pedro Díaz Fanjul3′ 76′
Maikel Mesa Piñero
Pablo Pérez Rodríguez60′
12′ Pedro Antonio Sánchez Moñino
Cristian Salvador González76′
 69′ 80′ Roman Zozulja
Uroš Đurđević76′
28′ 83′ Daniel Ojeda Saranova
Javier Fuego Martínez76′
61′ Manuel Fuster Lázaro
Alberto González García
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Ignacio Méndez Navia Fernández83′
Néstor Susaeta Jaurrieta
Murilo De Souza Costa60′
83′ Carlos Javier Acuña Caballero
Álvaro García Vázquez76′
Miguel Ángel Gómez López
Álvaro Traver Navarrete

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Sportinga Gijón, a piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Sportinga Gijón w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.