Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - CD Numancia de Soria 3-2 (2-0)

W starciu 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 9 lipca, drużyna Rayo wygrała z Numancią 3-2 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-09 20:30 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
Curro Sánchez 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Rayo wygrała aż siedem razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Rayo otworzyli wynik. W 26. minucie Mario Suárez dał prowadzenie swojej drużynie z karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Yacine Qasmi z Rayo. Była to 28. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 45. minucie spotkania, gdy Jorge de Frutos zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Juan Villar.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 53. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Numancii: Erikowi Moránowi i Albertowi Escassiemu. W 56. minucie Álvaro García został zastąpiony przez Santiego Comesañę.

Trener Rayo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa Martína. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Yacine Qasmi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Santiego Comesañę, piłkarza gospodarzy.

Zawodnicy Numancii odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Higinio Marín. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nacho.

Trener Numancii postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Alberta Noguerę i na pole gry wprowadził napastnika Igora Zlatanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 64. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Higinio Marín osłabiając tym samym drużynę Numancii.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 66. minucie spotkania, gdy Juan Villar zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Niedługo później Curro Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Numancii, strzelając kolejnego gola w 72. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Ivána Calera.

Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Numancii i jedną drużynie przeciwnej. Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rayo: Jorge de Frutos, Juan Villar, na ich miejsce weszli: Isi Palazón, Jonathan Montiel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erika Morána, Bernarda Cruza zajęli: Mohamed Sanhaji, Adrián Herrera. Zespołowi Numancii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Rayo.

Admonio Vicente Gomes
56′ Álvaro García Rivera
Francisco José Sánchez Rodríguez  72′ 90′
Óscar Valentín Martín Luengo
Alberto Noguera Ripoll58′
 26′ (k.) Mario Suarez
Alberto Escassi Oliva53′
28′ 56′ Yacine Qasmi
Erik Morán Arribas53′ 80′
 66′ (k.) 90′ Juan Villar Vázquez
Higinio Marín Escavy  57′ 64′
 45′ 83′ Jorge de Frutos Sebastián
Óscar De Frutos Balbas
56′ 57′ Santiago Comesaña Veiga
Antonio Islam Otegui Khalife
90′ Jonathan Montiel Caballero
Ali Radjel Cheikh Bachir
56′ 78′ Andrés Martín García
Ander Vidorreta Larumbe
Daniel Moreno
Adrián Herrera González85′
83′ Isaac Palazón Camacho
Mohamed Sanhaji Brahami80′

Igor Zlatanović58′

Zespół Rayo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Numancii w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.