Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: Fuenlabrada - Racing Santander 1-0 (0-0)

W pojedynku 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 7 lipca, jedenastka Fuenlabrady wygrała z Racingiem Santander 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Fernando Torres.

Oriol Riera 63'

Drużyna Fuenlabrady bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował 10. pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Fuenlabrady wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Ritchie Kitoko został zastąpiony przez Toribia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marco Camús z Racinga Santander. Była to 28. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Racinga Santander wyszła w zmienionym składzie, za Maria Ortiza wszedł Martín Solar. Trener Fuenlabrady postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jeisson Martínez, a murawę opuścił Caye Quintana.

W 53. minucie w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. Oriol Riera wszedł za Hugona Frailego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fuenlabrady w 63. minucie spotkania, gdy Oriol Riera zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Jeisson Martínez.

W 65. minucie w drużynie Fuenlabrady doszło do zmiany. Alberto wszedł za Randy'ego Ntekę. W następstwie utraty bramki trener Racinga Santander postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Marca Camúsa i na pole gry wprowadził napastnika Javiego Siveria. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Aristote Nkaka został zmieniony przez Cejuda, a za Guillerma Fernándeza wszedł na boisko Jon Ander, co miało wzmocnić drużynę Racinga Santander. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersona Cruza na Antonia Cristiana.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristóbala z Fuenlabrady, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Cejuda z drużyny przeciwnej.

Abraham Minero Fernández
53′ Hugo Fraile Martín
Marco Camús Muñoz28′ 69′
Pablo Clavería Herráiz
Nicolás Hidalgo GArcía
87′ Marquez Crespo Cristóbal
Ritchie Kitoko20′
65′ Randy Nteka
Aristote Nkaka Bazunga69′
46′ Cayetano Quintana Hernández
Mario Ortiz Ruiz46′
82′ Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Álvaro Cejudo Carmona69′ 90′
82′ Antonio Cristian Glauder García
Jon Ander Pérez Ruiz de Garibay81′
65′ Alberto Fernández García
David Rodríguez Sánchez
46′ Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Javier Siverio Toro69′
53′  63′ Oriol Riera Magem

Ibán Salvador Edu

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Fuenlabrady otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Racinga Santander wymieniła pięciu graczy.