Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: Extremadura UD - Cádiz CF 0-1 (0-1)

W starciu 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 7 lipca, jedenastka Extremadury przegrała z Cádizem 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-07 21:45 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Arbiter: M. Ortiz Arias
Extremadura UD
Cádiz CF
0
1
A. Lozano 23'

Zespół Cádizu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Extremadury wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Anthony Lozano dla zespołu Cádizu. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył José Mari.

Między 26. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Cádizu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cádizu.

Drugą połowę drużyna Cádizu rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Mariego wszedł Augusto Fernandez. Trener Extremadury postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Cristian Rodríguez, a murawę opuścił Fran Cruz.

Drugą połowę zespół Extremadury rozpoczął w zmienionym składzie, za Davida Rochę wszedł Airam Cabrera. W 50. minucie Álex Alegría został zastąpiony przez Manu Mosquerę. W 53. minucie w drużynie Extremadury doszło do zmiany. Kike Carrasco wszedł za Óscara Pinchiego.

A kibice Cádizu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Anthony Lozano. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał José Pardowi z Extremadury. Była to 86. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły bramki.

Juan Torres Ruiz Cala
46′ Francisco de Paula Pablo Cruz Torres
Isaac Carcelén Valencia
Alejandro Díez Salomón
Luis Alfonso Espino García26′
86′ 88′ José Antonio Pardo Lucas
José María Martín-Bejarano Serrano38′ 46′
46′ David Mateos Rocha
Álvaro Giménez Candela76′
50′ Alexander Alegría Moreno
Alberto Perea Correoso76′
53′ Óscar Francisco García Quintela
Marc Baró Ortiz
53′ Luis Enrique Carrasco Acosta
Jose Manuel Jurado76′
46′ Cristian Rodríguez Pérez
Jorge Marcos Pombo Escobar
46′ Airam Cabrera
Eduardo Ramos Gómez
50′ Manuel Mosquera Rey
Salvador Sánchez Ponce65′
88′ Adrián Torres Lázaro
Filip Malbaszić76′

Alexander Mesa Travieso57′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Extremadury dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.