Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: CD Tenerife - Real Saragossa 1-1 (1-1)

W pojedynku 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 9 lipca, drużyna CD Tenerife zremisowała z Saragossą 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-09 21:45 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
CD Tenerife
Real Saragossa
1
1
Luis Milla 15'
L. Suárez 5'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Saragossy wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Luis Suárez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Javi Puado.

Zawodnicy CD Tenerife nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 15. minucie Luis Milla wyrównał wynik meczu z karnego. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alberto Zapater z Saragossy. Była to 33. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę obejrzał Joselu z zespołu gospodarzy. Trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Áleksa Bermeja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dani Gómez.

Niedługo później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Shinji Kagawa, a murawę opuścił Raúl Guti. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikolę Šipčić z CD Tenerife, a w 79. minucie Alberta Sora z drużyny przeciwnej. W 81. minucie Alberto Zapater został zmieniony przez Daniela Torresa.

W tej samej minucie Alberto Soro został zmieniony przez Burguiego, a za Javiego Puada wszedł na boisko Álex Blanco, co miało wzmocnić drużynę Saragossy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shaquella Moore'a na Javiego Muñoza. W 88. minucie czerwoną kartkę obejrzał Nikola Šipčić, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W doliczonym czasie gry w drużynie CD Tenerife doszło do zmiany. Alberto Jiménez wszedł za Joselu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Danielowi Torresowi i Luisowi Suárezowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Enrique Clemente Maza
84′ Shaquell Moore
Carlos Martín Vigaray
Alejandro José Muñoz Miguel
Carlos Nieto Herrero
Luis Jesús Pérez Maqueda
Íñigo Eguaras Álvarez
76′ 88′ Nikola Šipčić
José Raúl Gutiérrez Parejo74′
 15′ (k.) Luis Milla Manzanares
Alberto Soro Álvarez79′ 81′
Aitor Sanz Martín
Alberto Zapater Arjol33′ 81′
62′ 90′ José Luis Moreno Barroso
Luis Javier Suárez Charris  5′ 90′
73′ Daniel Gómez Alcón
Javier Puado Díaz87′
Daniel Hernández Santos
Juan Carlos Azón Marco
90′ Alberto Jiménez Benítez
Álvaro López Ratón
Carlos Ruiz Arenaga
Julián Javier Delmás Germán
73′ Álex Bermejo Escribano
Alejandro Francés Torrijo
Matías Nahuel Leiva Esquivel
Jorge Franco Alviz81′
84′ Javier Muñoz Jiménez