Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División: CD Mirandés - Elche CF 1-0 (0-0)

7 lipca na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbyło się spotkanie 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Elche. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mirandésu 1-0.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-07 19:30 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: Santiago Varón
CD Mirandés
Elche CF
1
0
Maranhão 54'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów jedenastka Elche wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Josánowi Fernándezowi z drużyny gości.

Jedyną bramkę meczu dla Mirandésu zdobył Maranhão w 54. minucie. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Martín Merquelanz.

W 57. minucie Josán Fernández został zmieniony przez Nina. W tej samej minucie trener Elche postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ramón Folch, a murawę opuścił Víctor Rodríguez. W 58. minucie Jonathas został zmieniony przez Daniego Escrichego, co miało wzmocnić zespół Elche. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Peñę na Lorenza Crisetiga.

Trener Mirandésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iñiga Vicentego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Álvaro Rey. Od 69 minuty boisko opuścili piłkarze Mirandésu: Kijera, Maranhão, Antonio Sánchez, na ich miejsce weszli: Enric Franquesa, Matheus Barrozo, Joaquín Muñoz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pere'a Milli, Gonzala Verdú zajęli: Iván Sánchez, Diego Bri. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manuela Sáncheza z Elche, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Lorenza Crisetiga z drużyny przeciwnej.

Sergio Blázquez Sánchez
69′ Gorka Kijera Salaberría
Gonzalo Cacicedo Verdú84′
Carlos Julio Martínez Rivas
Daniel Pedro Calvo San Román
Modibo Sagnan
José Manuel Sánchez Guillén
63′ Álvaro Rey
Fidel Chaves de la Torre
Mickaël Ramon Malsa
José Antonio Fernández Pomares52′ 57′
63′ Álvaro Peña Herrero
Víctor Rodríguez Romero57′
90′ Antonio Sánchez Navarro
Manuel Sánchez López78′
 54′ 90′ Marcos André de Sousa Mendonça
Pere Milla Peña72′
Martín Merquelanz Castellanos
Jonathas Cristian de Jesus58′
Alberto González Cespedosa
Lluís Andreu i Ruiz
69′ Enric Franquesa Dolz
Edgar Badía Guardiola
Odei Onaindia Zabala
Gerard Barri Paytuvi
63′ 90′ Lorenzo Crisetig
Ignacio Pastor Alemañ
90′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Ramón Folch Frigola57′
90′ Joaquín Muñoz Benavides
Iván Sánchez Aguayo72′
Ernest Ohemeng
Diego Vicente Bri Carrazoni84′
63′ Iñigo Vicente Elorduy
Jonatan Carmona Alamo

Morad Daoudi El Ghezouani

Daniel Escriche Romero58′

Juan Francisco Martínez Modesto57′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.