Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - SD Ponferradina 3-0 (0-0)

5 lipca na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Ponferradiny. Mecz zakończył się zwycięstwem Las Palmas 3-0.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-05 19:30 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
UD Las Palmas
SD Ponferradina
3
0
Rubén Castro 70'
J. Narváez 90',90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Ponferradiny zajmowała 13., natomiast jedenastka Las Palmas - 14. miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Las Palmas wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 23. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ponferradiny i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Ponferradiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 37. minucie na plac gry wszedł Omar Ramos, a murawę opuścił Ivi López. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Iván Rodríguez, piłkarz gości. W 65. minucie Fabio González został zastąpiony przez Javiego Castellana.

Kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kiriana Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Federico Varela. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 68. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Pablo Larrea wszedł za Nacha Gila.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Las Palmas w 70. minucie spotkania, gdy Rubén Castro strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Między 71. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Las Palmas: Rubén Castro, Aridai Cabrera, Dani Castellano, na ich miejsce weszli: Ruiz de Galarreta, Éric Curbelo, Benito Ramírez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Saúla Crespa, Kaxego zajęli: Javi Navarro, Yuri. Między 80. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ponferradiny i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Narváez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pedri.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 3-0 strzelił po raz drugi dwie minuty później Juan Narváez. Asystę zaliczył Álex Suárez.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

René Román Hinojo
78′ Dani Castellano Betancor
Saúl Crespo Prieto74′
65′ Federico Nicolás Varela
Ignacio Gil de Pareja Vicent23′ 68′
 90′, 90′ Juan José Narváez Solarte
Iván López Álvarez35′ 37′
34′ 65′ Fabio González Estupiñan
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
 70′ (k.) 71′ Rubén Castro Martín
Óscar Sielva Moreno82′
78′ Aridai Cabrera Suárez
Gianfranco Gazzaniga Farías
78′ Éric Curbelo de la Fe
Francisco Javier Hidalgo Gómez
José Miguel Castañeda Macho
Fabián Ariel Noguera
65′ 89′ Javi Castellano Betancor
Maximiliano Agustín Villa Pereira
78′ Benito Ramírez del Toro
Francesc Fullana Ginard
65′ Kirian Rodríguez Concepción
Pablo Guido Larrea Gambara68′
71′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria