Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: UD Almería - CD Tenerife 1-2 (1-1)

W meczu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 4 lipca, drużyna Almeríi przegrała z CD Tenerife 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio de los Juegos Mediterráneos.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-04 19:30 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: G. Sagues Oscoz
Álex Bermejo 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna CD Tenerife wygrała aż osiem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Almeríi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Darwin Núñez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się José Lazo.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Almería: Césarowi de la Hozowi w 28. i Franowi Villalbie w 36. minucie. W 37. minucie Jonathan został zmieniony przez Ivána Martosa.

Piłkarze CD Tenerife nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie Luis Milla wyrównał wynik meczu z karnego. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Fernándeza z Almeríi, a w 59. minucie Áleksa Muñoza z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Valentín Vada, a murawę opuścił José Lazo.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Almeríi za Radosava Petrovicia wszedł Juan Munoz, a w drużynie CD Tenerife Dani Gómez zmienił Jorge Padillę. Kibice CD Tenerife nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiego Muñoza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lluís López. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Corpasa z Almeríi, a w 86. minucie Ikera Undabarrenę z drużyny przeciwnej.

W doliczonym czasie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Iván Balliu osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Álex Bermejo. Przy strzeleniu gola pomógł Javi Muñoz.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Adrián Ortolá Vañó
90′ Iván Balliu Campeny
Alberto Jiménez Benítez
48′ Juan Fernández Blanco
Daniel Lasure Briz73′
Nikola Maraš
Lluís López Mármol72′
37′ Jonathan Silva Vieira
Shaquell Moore
28′ César de la Hoz López
Alejandro José Muñoz Miguel59′
62′ José Carlos Lazo Romero
Nikola Šipčić
62′ Radosav Petrović
Luis Milla Manzanares  37′ (k.)
36′ Francisco José Villalba Rodrigo
Aitor Sanz Martín85′
 7′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
José Luis Moreno Barroso85′
84′ 87′ José Corpas Serna
Daniel Gómez Alcón62′
Antonio Sivera Salvá
Daniel Hernández Santos
37′ Iván Martos Campillo
Javier Muñoz Jiménez72′
62′ Valentín Vada
Jesús Manuel Santana Abreu
Enzo Alan Zidane Fernández
Iker Undabarrena Martínez85′ 86′
87′ Arvin Appiah
Elliot Gómez López
Iván Martínez Gonzálvez
Ramón Nazareno Mierez
62′ Juan Munoz
Jorge Padilla Soler62′

Piłkarze Almeríi dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Almeríi dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.