Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: Real Sporting de Gijón - CD Lugo 0-0

W pojedynku 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 11 maja, zespół Sportinga Gijón zremisował z Lugo 0-0. Mecz na Estadio Municipal El Molinón obejrzało 16 206 widzów.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-05-11 16:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 16206 | Arbiter: Luis Milla
Real Sporting de Gijón
CD Lugo
0
0

Jedenastka Lugo przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Lugo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Taktyka trenera jedenastki Lugo już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Lugo. Od 31. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Péreza ze Sportinga Gijón, a w 56. minucie Cristiana z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Molinero zastąpił Canellę.

W 58. minucie kartkę dostał Giorgi Aburjania, piłkarz gości. W 64. minucie w zespole Lugo doszło do zmiany. Carlos Pita wszedł za Giorgiego Aburjanię. Chwilę później trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Nick Blackman, a murawę opuścił Pablo Pérez.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Carlos Carmona wszedł za Robina Loda. A trener Lugo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iriome'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cristian. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Lugo: Luisowi Ruizowi w 78. i Gerardowi Valentínowi w 88. minucie.

W 81. minucie w jedenastce Lugo doszło do zmiany. Dani Escriche wszedł za José Laza.

José Carlos Ramírez Suárez
45′ 57′ Francisco José Molinero Calderón
Luis Ruiz Sayago78′
Mathieu Peybernes
Gerard Valentín Sancho88′
72′ Robin Lod
Luís Miguel Vieira Silva36′
49′ 66′ Pablo Pérez Rodríguez
Giorgi Aburjania58′ 64′
31′ Isaac Cofie
José Carlos Lazo Romero81′
42′ Ignacio Méndez Navia Fernández
Alberto Varó Lara
57′ Roberto Canella Suárez
Eduard Campabadal Claros
Alejandro Pérez Navarro
Sergio Gil Latorre
72′ Carlos Carmona Bonet
Iriome González González73′
Cristian Salvador González
Carlos Pita González64′
Andre Sousa
Daniel Escriche Romero81′
66′ Nick Blackman
Antonio Martínez López

Drużyna Sportinga Gijón miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Sportinga Gijón otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.