Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: Real Saragossa - Rayo Vallecano 2-4 (1-1)

6 lipca na Estadio de la Romareda w Saragossie odbył się pojedynek 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Saragossy i Rayo. Mecz zakończył się zwycięstwem Rayo 4-2.

Ó. Trejo 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Saragossy wygrała aż 12 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Saragossy trafiła do bramki rywala. W piątej minucie Pichu Atienza dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Javi Puado.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rayo: Saúlowi Garcíi w 25. i Mariowi Suárezowi w 34. minucie.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Juan Villar. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Yacine Qasmi.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Rayo rozpoczął w zmienionym składzie, za Tita wszedł Luis Advíncula. Kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Óscara Valentína. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Mario Suárez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 51. minucie spotkania, gdy Juan Villar strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Jorge de Frutos.

W 52. minucie Daniel Torres został zastąpiony przez Alberta Sora.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Rayo, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 1-3 podwyższył Álvaro García.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Javi Puado. Bramka padła po podaniu Raúla Gutiego.

Po godzinie gry w jedenastce Rayo doszło do zmiany. Santi Comesaña wszedł za Juana Villara. W 64. minucie kartką został ukarany Luis Advíncula, piłkarz gości. Po chwili trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Álex Blanco, a murawę opuścił Burgui.

W tej samej minucie Carlos Vigaray został zmieniony przez Delmása, a za Miguela Linaresa wszedł na boisko André Pereira, co miało wzmocnić zespół Saragossy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge de Frutosa na Isiego Palazóna oraz Yacine Qasmiego na Emiliana Velázqueza. Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Saragossy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 90. minucie spotkania, gdy Óscar Trejo zdobył czwartą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Stole Dimitrievski
 5′ Francisco Javier Atienza Valverde
Alejandro Catena Marugán
Enrique Clemente Maza
Saúl García Cabrero25′
72′ Carlos Martín Vigaray
Roberto Román Triguero46′
Carlos Nieto Herrero
Esteban Ariel Saveljich
89′ Íñigo Eguaras Álvarez
Álvaro García Rivera  54′
72′ Jorge Franco Alviz
Mario Suarez34′ 46′
José Raúl Gutiérrez Parejo
Yacine Qasmi81′
52′ Daniel Alejandro Torres Rojas
Juan Villar Vázquez  45′, 51′ 62′
 60′ Javier Puado Díaz
Jorge de Frutos Sebastián75′
87′ Miguel Linares Cólera
Óscar Guido Trejo  90′ 90′
Juan Carlos Azón Marco
José Tomás González González
Álvaro López Ratón
Miguel Ángel Morro Muñoz
72′ 87′ Julián Javier Delmás Germán
Santiago Comesaña Veiga62′
52′ 89′ Alberto Soro Álvarez
Óscar Valentín Martín Luengo46′
Alberto Zapater Arjol
Jonathan Montiel Caballero
Marcos Baselga García
Andrés Martín García
72′ Alejandro Blanco Sánchez
Daniel Moreno
87′ 90′ André Filipe Ferreira Coelho Pereira
Isaac Palazón Camacho75′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Saragossy, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Rayo w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.