Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: Malaga CF - Real Betis 0-0

5 lipca na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się spotkanie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Realu Betis. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-05 19:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: I. Bikandi Garrido
Malaga Club de Futbol
Albacete Balompié
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Realu Betis wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Álvarowi Arroyowi z Realu Betis. Była to 41. minuta starcia.

Kibice Realu Betis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Jiméneza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Carlos Acuña. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Armandowi Sadiku w 60. i Adriánowi w 61. minucie.

W tej samej minucie trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sergio Buenacasa, a murawę opuścił Tete Morente. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Diego Gonzálezowi w 67. i Keidiemu Bare'owi w 69. minucie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Keidi Bare, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 72. minucie Juan Añor został zastąpiony przez Mohameda Benkhemassę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej piątej minucie meczu, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sergiowi Buenacasie i Álvarowi Jiménezowi.

Álvaro Arroyo Martínez41′
67′ 80′ Diego González Polanco
Francisco García Solsona82′
Juan Carlos Perez Lopez
Ivan Kecojević
David Rodríguez Lombán
Manuel Fuster Lázaro82′
72′ Juan Pablo Añor Acosta
Diego Hernández Barriuso75′
69′ 71′ Keidi Bare
Maikel Mesa Piñero
61′ Adrián González Morales
Pedro Antonio Sánchez Moñino
Juan De Dios Rivas Margalef
Roman Zozulja
60′ Armando Sadiku
Carlos Javier Acuña Caballero58′
61′ José Antonio Morente Oliva
Fernando Navarro Hervás
72′ Mohamed Benkhemassa
José Manuel Núñez Martín75′
80′ Hicham Boussefiane
Víctor Segura Tendero
61′ 90′ Sergio Buenacasa Alba
Néstor Susaeta Jaurrieta82′
Renato João Saleiro Santos
Miguel Ángel Gómez López

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Realu Betis przyznał dwie żółte.

Zespół Malaga CF w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.