Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: Extremadura UD - Real Saragossa 0-3 (0-1)

W starciu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 11 maja, zespół Extremadury przegrał z Saragossą 0-3 (0-1). Mecz na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo obejrzało 11 328 widzów.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-05-11 18:00 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 11328 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
Jorge Pombo 80'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Extremadury zajmowała 14., natomiast jedenastka Saragossy - 15. miejsce.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Saragossy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał kartką Javiego Ros, piłkarza gości.

W 18. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Extremadury Casto. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Saragossy.

Kibice Extremadury nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nanda Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Kike Márquez.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Saragossy, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył Pep Mas. Asystę zaliczył Raúl Guti.

W 69. minucie w jedenastce Extremadury doszło do zmiany. Willy Ledesma wszedł za Borję Granera. W 74. minucie za Marca Guala wszedł Jorge Pombo. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Extremadury doszło do zmiany. Jose Reyes wszedł za Roberta Olabego.

Chwilę później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Alberto Zapater, a murawę opuścił Raúl Guti.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saragossy w 80. minucie spotkania, gdy Jorge Pombo strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Pep Mas.

W 86. minucie w zespole Saragossy doszło do zmiany. Jannick Buyla wszedł za Jamesa Omonigho. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Perea
18′ (samob.) Casto Espinosa Barriga
Diogo Sousa Verdasca
69′ Borja Granero Niñerola
Pep Biel Mas Jaume  63′
78′ Roberto Olabe del Arco
José Raúl Gutiérrez Parejo79′
Jorge Giovani Zarfino Calandria
James Omonigho Igbekeme86′
55′ Enrique Márquez Climent
Giorgi Papunashvili
55′ Fernando García Puchades
Jorge Marcos Pombo Escobar74′  80′
78′ Jose Antonio Reyes
David Vicente Robles
Fausto Antonio Tienza Nuñez
Alberto Zapater Arjol79′
69′ Luis Alfonso Ledesma Galán
Miguel Linares Cólera

Arbiter nie ukarał piłkarzy Extremadury żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.