Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - CD Mirandés 2-2 (0-0)

4 lipca na Estadio Fernando Torres odbył się pojedynek 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Mirandésu. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Matheus Barrozo 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Mirandésu wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pathé Cissowi, zawodnikowi Fuenlabrady.

Pathé Ciss z Fuenlabrady w 21. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 13. minucie. W 27. minucie żółtą kartkę dostał Mikel Iribas z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Fuenlabrady postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 32. minucie na plac gry wszedł Jeisson Martínez, a murawę opuścił Sekou Gassama.

Na drugą połowę drużyna Fuenlabrady wyszła w zmienionym składzie, za José Frana wszedł Anderson Cruz. A trener Mirandésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Reya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Joaquín Muñoz. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Mirandésu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie bramkę zdobył Martín Merquelanz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Alexandrowi Gonzálezowi z Mirandésu. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Hugo Fraile. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 72. minucie Hugo Fraile zastąpił Cristóbala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandésu w 77. minucie spotkania, gdy Matheus Barrozo zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

W 80. minucie Antonio Cristian został zmieniony przez Oriola Rierę, a za Randy'ego Ntekę wszedł na boisko Caye Quintana, co miało wzmocnić drużynę Fuenlabrady. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kijerę na Carlosa Martíneza oraz Maranhão na Álvara Peñę. W 87. minucie żółtą kartką został ukarany Chico Flores, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze Fuenlabrady odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-2 w pierwszej minucie doliczonego czasu gry strzelił Anderson Cruz. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Cztery minuty później sędzia pokazał żółtą kartkę Jeissonowi Martínezowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Raúl Lizoáin Cruz
87′ José Manuel Flores Moreno
Sergio González Poirrier
80′ Antonio Cristian Glauder García
Alexander David González Sibulo70′
27′ Mikel Iribas Aliende
Gorka Kijera Salaberría83′
Juan Manuel Marrero Monzón
Modibo Sagnan
 71′ (k.) 72′ Hugo Fraile Martín
Mickaël Ramon Malsa
13′ 21′ Pathé Ciss
Antonio Sánchez Navarro
80′ Randy Nteka
Marcos André de Sousa Mendonça88′
José Rodríguez Martínez
Matheus Aias Barrozo Rodrigues  77′ (k.)
32′ Sekou Gassama Cissokho
Martín Merquelanz Castellanos  63′
46′ José Francisco Agulló Sevilla
Álvaro Peña Herrero88′
72′ Marquez Crespo Cristóbal
Álvaro Rey57′
46′  90′ Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Ernest Ohemeng
Alberto Fernández García
Iñigo Vicente Elorduy
32′ 90′ Jeisson Enrique Martínez Aranibar

80′ Cayetano Quintana Hernández

80′ Oriol Riera Magem

Wyraźna przewaga drużyny Mirandésu nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona cztery celne strzały.

Piłkarze Fuenlabrady dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Mirandésu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.