Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - Extremadura UD 1-0 (1-0)

4 lipca na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Numancii i Extremadury. Mecz zakończył się zwycięstwem Numancii 1-0.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-04 17:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Arbiter: Álvaro Moreno
CD Numancia de Soria
Extremadura UD
1
0
Iván Calero 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Numancii wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Iván Calero dla drużyny Numancii. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Álex Sola.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara Pinchiego z Extremadury, a w 38. minucie Adriána Castellana z drużyny przeciwnej. Trener Numancii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nacha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Álex Sola. W trzeciej minucie doliczonego czasu Marc Mateu został zmieniony przez Alberta Noguerę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Numancii.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nacha z Numancii, a w 54. minucie Emmanuela Lomoteya z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Extremadury postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Davida Rochę. Na boisko wszedł Cristian Rodríguez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Casto Espinosa Barriga
 13′ Iván Calero Ruiz
Ángel Bastos Teijeira
38′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
Francisco de Paula Pablo Cruz Torres86′
Admonio Vicente Gomes
Alejandro Díez Salomón
90′ Héctor Hernández Ortega
Jorge Giovani Zarfino Calandria
44′ Álex Sola López Ocaña
David González Plata90′
90′ Alberto Escassi Oliva
Borja Granero Niñerola
45′ Marc Mateu Sanjuán
Emmanuel Addoquaye Lomotey54′ 75′
Erik Morán Arribas
David Mateos Rocha62′
67′ 87′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Óscar Francisco García Quintela22′ 76′
88′ Higinio Marín Escavy
José Antonio Pardo Lucas86′
45′ Alberto Noguera Ripoll
Sabit Abdulai75′
87′ Antonio Islam Otegui Khalife
Adrián Torres Lázaro
44′ 48′ Ignacio Agustín Sánchez Romo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Numancii, natomiast w drugiej pięć. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Extremadury w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.