Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División: Cádiz CF - Real Oviedo 2-0 (1-0)

W pojedynku 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 4 lipca, zespół Cádizu zwyciężył z Oviedo 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Ramón de Carranza.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-04 21:45 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Arbiter: J. Iglesias Villanueva
Cádiz CF
Real Oviedo
2
0
A. Lozano 44',51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Oviedo wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Cádizu. W 12. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ibrahima Baldé osłabiając tym samym drużynę Oviedo. Między 31. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cádizu i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cádizu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę zdobył Anthony Lozano. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Luis Espino.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Mossę, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cádizu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Cádizu, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie Anthony Lozano ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

W 56. minucie Tejera został zastąpiony przez Luismiego Sancheza. W tej samej minucie w zespole Oviedo doszło do zmiany. Marco Sangalli wszedł za Mossę. W 64. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Cali z Cádizu.

Chwilę później trener Cádizu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Alejo, a murawę opuścił Alberto Perea. Między 67. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cádizu: Isaac Carcelén, Salvi, José Mari, Anthony Lozano, na ich miejsce weszli: Carlos Akapo, Nano, Augusto Fernandez, Jorge Pombo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Ahijada, Bori Sánchez, Vitiego Rozady zajęli: Sebas Coris, Ortuño, Saúl Berjón. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Sergiowi Gonzálezowi, piłkarzowi Cádizu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Andrii Lunin
64′ Juan Torres Ruiz Cala
Lucas Ahijado Quintana72′
36′ 67′ Isaac Carcelén Valencia
José María Angresola Jiménez45′ 56′
Luis Alfonso Espino García
Alejandro Arribas
82′ Sergio González Martínez
Christian Fernández Salas
Marcos Mauro López Gutiérrez
Carlos Hernández Alarcón
12′ (k.) 31′ Alejandro Fernández Iglesias
Borja Sánchez Laborde72′
80′ José María Martín-Bejarano Serrano
Victor Álvarez Rozada83′
80′ Salvador Sánchez Ponce
Emmanuel González Rodríguez
 44′, 51′ 89′ Anthony Rubén Lozano Colón
Sergio Tejera Rodríguez56′
67′ Alberto Perea Correoso
Rios Lozano Rodri43′
Juan Flere Pizzuti
Nereo Champagne
67′ Carlos Akapo Martínez
Sebastián Coris Cardeñosa72′
Rafael Jiménez Jarque
Simone Damiano Grippo
Jean-Pierre Patrick Rhyner
Saúl Berjón Pérez83′
67′ Iván Alejo Peralta
Eduardo Cortina García
80′ Augusto Fernandez
Javier Cueto Suárez
Jose Manuel Jurado
Luismi Sanchez56′
89′ Jorge Marcos Pombo Escobar
Alfredo Ortuño Martínez72′
80′ Alexander Mesa Travieso
Marco Sangalli Fuentes56′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.