Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Valencia CF II - Espanyol Barcelona II 1-1 (0-1)

19 maja w Paternej odbył się mecz 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Valencii CF II i Espanyolu Barcelona II. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Nico Melamed 30'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Espanyolu Barcelona II wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona II w 30. minucie spotkania, gdy Nico Melamed zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Espanyolu Barcelona II.

Na murawie, jak to często zdarzało się Espanyolowi Barcelona II w tym sezonie, pojawił się Álex Salto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 51. minucie Iaga Indiasa. W 62. minucie za Sebasa Moyana wszedł Fran Navarro.

W 66. minucie w zespole Espanyolu Barcelona II doszło do zmiany. Carlos Doncel wszedł za Mohameda Ezzarfaniego. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Hugo Guillamón z Valencii CF II. Była to 71. minuta pojedynku. Po chwili trener Valencii CF II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Vicente Esquerdo, a murawę opuścił Miki Muñoz.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Espanyolu Barcelona II doszło do zmiany. Ferrán Brugué wszedł za Áleksa Bermeja.

Jedenastka Espanyolu Barcelona II długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 51 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Sekou Gassama. W 84. minucie w zespole Valencii CF II doszło do zmiany. Niko Kata wszedł za Lola.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Víctor Gómez Perea
71′ Hugo Guillamón Sanmartín
Mohamed Ezzarfani66′
62′ Francisco Sebastián Moyano Jiménez
Pol Lozano Vizuete
73′ Miguel Muñoz Mora
Marc Manchón Armans
Andrés Pascual Santoja
Nicolás Melamed Ribaudo  30′
 81′ Sekou Gassama Cissokho
Carles Soria Grau
84′ . Lolo
Erik Sarmiento Martínez
73′ Vicente Esquerdo Santas
Damiá Sabater Tous
Pablo Jiménez García
Ferrán Brugué Ballester78′
84′ Senga Nicolás Kata Martínez
Carlos Doncel Ordoñez66′
62′ Francisco José Navarro Aliaga
Pau Martínez Gil

Wyraźna przewaga jedenastki Espanyolu Barcelona II nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona sześć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Valencii CF II.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Valencii CF II przyznał jedną żółtą.