Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Unión Popular de Langreo - SD Leioa 4-1 (2-0)

W meczu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 19 maja, jedenastka UP Langreo wygrała z Leioa 4-1 (2-0).

Fran Sota 83'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Leioa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Dani Abalo wywołał eksplozję radości wśród kibiców UP Langreo , zdobywając bramkę w szóstej minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UP Langreo w 20. minucie spotkania, gdy Nacho Calvillo strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Leioa: Juanowi Merze w 32. i Mikelowi Juaristiemu w 38. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się David Gómez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Kibice UP Langreo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Omara Sampedrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dani Abalo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola. W 60. minucie Dani López został zastąpiony przez Andrésa Cabranesa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-0 zdobył ponownie w tej samej minucie David Gómez.

Chwilę później trener Leioa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Egiluz, a murawę opuścił Diego Manzano. W tej samej minucie Gorka Luariz został zmieniony przez Chirriego, a za Aitora Morcillę wszedł na boisko Fran Sota, co miało wzmocnić jedenastkę Leioa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gulína na Abla Bretonesa.

Mimo że zespół Leioa nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Fran Sota.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Adrián Crespo Sánchez
60′ Daniel López Menéndez
Mikel Juaristi Ariznabarreta38′
Paul Elan Otia
Diego Manzano Barranquero62′
 6′ 55′ Daniel Abalo Paulos
Aitor Morcillo Bea70′
Héctor Fernández Fernández-Nespral
Jorge Cortés Martín
65′ Aimar Gulín Landeras
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
 20′ Ignacio Calvillo Zubiaurre
Juan Mera González32′
 50′, 60′ David González Gómez
Ibrahima Dieng
Francisco Javier Sánchez González
Gorka Luariz Ayerdi Rona62′
Imanol Elías Ayllon
Urtzi Iturrioz Urkiza
60′ Andrés Cabranes Hornazabal
Mikel Fernández Sanz
65′ Abel Bretones Cruz
Ander Egiluz Alzola62′
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Gorka Garai Asla
55′ Omar Sampedro Bernardo
Francisco José Sota Bernard70′  83′

Carlos Monje Serrano62′

Lander Yurrebaso Olazarri

Sędzia nie ukarał zawodników UP Langreo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.