Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Unión Adarve - Ponferradina 1-3 (1-1)

19 maja w Madrycie odbyło się spotkanie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Uniónu Adarve i Ponferradiny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 3-1.

Jorge García 1',53',67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Ponferradiny wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w pierwszej minucie spotkania, gdy Jorge García zdobył pierwszą bramkę.

W 25. minucie kartkę dostał Óscar Lozano, zawodnik gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie Uzochukwu Adighibe wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 44. minucie kartkę obejrzał Jorge Rico z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Alberta Miñambresa, piłkarza Uniónu Adarve.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ponferradiny przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie Jorge García po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2.

W 55. minucie Óscar Lozano został zastąpiony przez Javiego Zarza. W 57. minucie kartkę dostał Edward Bolaños z Ponferradiny. Chwilę później trener Uniónu Adarve postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Javier Gómez, a murawę opuścił Aldo Benítez.

W 66. minucie w drużynie Uniónu Adarve doszło do zmiany. Jorge Escobar wszedł za Jorge Rica.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ponferradiny, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 strzelił hat-tricka na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Jorge García.

W 68. minucie Alberto Miñambres został zmieniony przez Pabla Margalla, co miało wzmocnić jedenastkę Uniónu Adarve. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edwarda Bolañosa na Yuri. W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Pablowi Margallowi z zespołu gospodarzy. Kibice Ponferradiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Saúla Crespa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pablo Larrea.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Manuel García Humanes
59′ Aldo Yaninn Benítez Montes
Jon García Herrero
Jordi César López Delgado
Francisco Javier Hidalgo Gómez
Ricardo De Souza Rojas
José Antonio Ríos Reina
50′ 68′ Alberto Miñambres Barros
Pablo Trigueros Estrada
Álvaro Olmedo Rodrigo
Jorge Luis García Salmón  1′, 53′, 67′
Gonzalo Ónega Sobrino
Pablo Guido Larrea Gambara78′
44′ 66′ Jorge Rico Vázquez
Óscar Lozano Folgoso25′ 55′
 29′ Uzochukwu Ogumka Adighibe
Miguel Zabaco Tomé
66′ Jorge Escobar Miró
Matthieu Kevin Wesley Amouzou
68′ 74′ Pablo Margallo Lozano
Saúl Crespo Prieto78′
59′ Javier Gómez López
Carlos Bravo Expósito
Jorge Martín Gil
Yuri de Souza Fonseca71′
Enrique Nicolás Sánchez Flores Casanova
Javier Zarzo Mora55′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.