Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: UE Olot - CE Sabadell FC 0-2 (0-1)

19 maja odbył się pojedynek 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UE Olot i CE Sabadell. Starcie zakończyło się zwycięstwem CE Sabadell 2-0.

Pol Ballesteros 32',47'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartką został ukarany Eloi Amagat, piłkarz gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół CE Sabadell w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Pol Ballesteros.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CE Sabadell.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CE Sabadell w 47. minucie spotkania, gdy Pol Ballesteros zdobył drugą bramkę. Kibice UE Olot nie mogli już doczekać się wprowadzenia Xumetrę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alfredo.

Trener CE Sabadell postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Felipe Sanchóna wszedł Fernando Pajarero, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W 72. minucie Héctor Simón zastąpił Marca Masa. W 74. minucie Pol Ballesteros został zmieniony przez Néstora Querola, a za Edgara Hernándeza wszedł na boisko Antonio Domínguez, co miało wzmocnić zespół CE Sabadell. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eloiego Amagata na Ivána Guzmána.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Pedro Luis Capó Payeras
30′ 85′ Eloi Amagat Arimany
Adrián Cuevas Algeciras
Pedro Del Campo González
Ángel Martínez Cervera
Oriol Pujadas Casellas
Pol Ballesteros Ferrer  32′, 47′ 74′
72′ Héctor Simón Escudero
Edgar Hernández Marcé87′
Marc Cosme Folguerà
Iosu Ozkoidi Alba
52′ Alfredo Gutiérrez Carrillo
Fernando Fernández Jiménez Pajarero64′
52′ Jordi Xumetra Feliu
Miguel Ángel González González
85′ Iván Guzmán García
David Acedo Sánchez
72′ Marc Mas Costa
Néstor Querol Mateu74′
Eloi Sánchez Martín
Antonio Dominguez87′

Arbiter nie ukarał piłkarzy CE Sabadell żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.