Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: SD Ejea - CF Peralada 2-2 (2-1)

W starciu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 19 maja, drużyna Ejea zremisowała z Peraladą 2-2 (2-1).

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-19 18:00 | Stadion: Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros | Arbiter: Leandro Carbajales
Mario Rodríguez 47'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Peralady.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Ejea otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Andriu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ejea w 39. minucie spotkania, gdy Nacho Lafita strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ejea: Óscarowi Valerowi w 40. i Andriu w 44. minucie. W 45. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Pau Miguélez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik ustalił Mario Rodríguez.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Giorgiemu Kochorashvilemu, zawodnikowi gości. W 60. minucie Giorgi Kochorashvili zastąpił Iaga Carraceda. Między 66. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener Ejea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Mario Garde, a murawę opuścił Nacho Lafita. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Ejea: Mouhamadou Gningowi w 87. minucie i Mariowi Gardemu w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Santiago Ignacio Bueno Sciutto
 29′ 44′ Alejandro Adrián Hernández Santiago
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Eduardo Mingotes Pelegrín
Èric Montes Arce
40′ Óscar Valero Navarro
Maximiliano Agustín Villa Pereira74′
Julio Jesús de Dios Moreno
Giorgi Kochorashvili56′ 60′
87′ Mouhamadou Moustapha Gning
Paulino Miguélez Fernández  45′ (k.) 66′
 39′ (k.) 77′ Jorge Ignacio Lafita Castillo
Seung-Ho Paik
Luis Sánchez Cedrés
Mario Rodríguez Ruiz  47′
66′ 90′ David Emilio Mainz Navarro
Roberto Sierra Giménez
89′ Diego Suárez Hernández
Jordan Barroilhet
77′ 90′ Mario Garde García
Iago López Carracedo60′ 73′
89′ Kevin Lacruz Coscolín
Francisco López Sánchez
Juan Francisco Dapaah Owusu
Teo Quintero León
90′ Raúl Rubio Romero
Jofre Cherta Clara

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po pięć żółtych kartek.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Peralady w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.