Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: SCD Durango - Real Oviedo Vetusta 1-3 (0-2)

W meczu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 18 maja, drużyna Durango przegrała z Realem Oviedo Vetusta 1-3 (0-2).

Andoni Ugarte 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Realu Oviedo Vetusta.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Txapu z Durango. Była to 18. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Oviedo Vetusta w 21. minucie spotkania, gdy Borja Sánchez strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zespół Durango ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył Javi Cueto.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Realowi Oviedo Vetusta w tym sezonie, pojawił się Jorge Mier, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Lucasa Ahijada. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ekain Zenitagoia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Durango, strzelając gola w 65. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 67. minucie Guille Pinín zastąpił Javiego Miera.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie wynik ustalił Andoni Ugarte.

Chwilę później trener Durango postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Ekaitza Molinę. Na boisko wszedł Unai Arizmendiarrieta, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Durango za Amorrortu wszedł Adri Abasolo, a w drużynie Realu Oviedo Vetusta Marcelo Del Olmo zmienił Frana Álvareza. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 11 minut przed zakończeniem meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Unaiemu Arizmendiarriecie i Javiemu Mierowi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Andoni Ugarte Mendizábal  74′
18′ Xabier Infante Cueto
Lucas Ahijado Quintana63′
Jagoba Portillo Muguruza
Roberto Alarcón González
Jurgi Txopitea Basterretxea
Eduardo Cortina García
77′ Ekaitz Molina Aretxabaleta
Javier Cueto Suárez  23′
Ander Zuazo Lucas
Jerónimo Rodríguez Guemes
77′ Iker Amorrortu Andrinúa
Borja Sánchez Laborde  21′
Iker Unzueta Arregui
Guillermo Sánchez Pinín67′
 65′ Ekain Zenitagoia Arana
Marcelo Del Olmo Vázquez77′
Aritz Alberdi Ruiz
Gorka Giralt Amotxategi
Jon Aranda Goenaga
Francisco Álvarez Fernández77′
77′ 79′ Unai Arizmendiarrieta Garay
Jorge Mier Martínez63′
Juan Gogeascoetxea Zugaza
José Luis Guerra Rodríguez
Juan Manuel Iparragirre Aguirre
Rubén Lobato Cabal
77′ Adrián Abasolo Amantegui
Javier Mier Martínez67′ 79′
Mikel Pradera Belar
Ernesto Gómez Muñoz

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Durango w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.