Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Salamanca - Rápido Bouzas 3-0 (1-0)

19 maja odbył się mecz 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Rápido Bouzas. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salamanki 3-0.

Unai Hernández 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salamanki w siódmej minucie spotkania, gdy Juan Góngora zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salamanki.

Kibice Salamanki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Unaiego Hernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Carlos de la Nava. Posunięcie trenera było słuszne. Unaiego Hernándeza zdobył kolejną bramkę w 71. minucie spotkania.

Jedenastka Rápido Bouzas ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie Juan Góngora po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

W 65. minucie Duque został zmieniony przez Rodriego Alonsa.

Niedługo później Unai Hernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salamanki, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 75. minucie Javi Navas został zmieniony przez Blasa Alonsa, a za Jorge Hernándeza wszedł na boisko Juanmi, co miało wzmocnić zespół Salamanki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Pereirę na Saúla Domíngueza oraz Adriána Mouriña na Ivána Vilę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Victor Calarge Ruiz
 7′ (k.), 59′ Juan Francisco Góngora Mateo
Iago López García
Ayoze Placeres Delgado
Diego Rodríguez García
Haritz Albisua Laskurain
Álvaro Clausí Marín
75′ Javier Fernández Herranz
Diego Diz Martínez
Javier Ribelles Alfonso
Antonio Jou Mas
58′ Carlos De la Nava García
Adrián Mouriño Fernández85′
Iván Garrido Ciaurriz
Cristian Bernárdez Paz
Jesús Hernández de la Torre
Miguel Ángel Duque Hernández65′
80′ Jorge Hernández Diéguez
Carlos Pereira Fernández85′
Lluís Andreu i Ruiz
Brais Pereiro Troncoso
75′ Blas Alonso Pena
Francisco González Rochela
David Gallego Rodríguez
Saúl Domínguez Alonso85′
80′ Juan Miguel Heredero García
Rodrigo Alonso Fernández65′
Carlos Quintana López
Iván Vila Varela85′
58′  71′ Unai Hernández Lestón

Guillermo Andrés López

Drużyna Salamanki zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.