Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Real Madryt Castilla - Pontevedra CF 0-1 (0-0)

W meczu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 19 maja, drużyna RM Castilla przegrała z Pontevedrą 0-1 (0-0).

Mikel Arruabarrena 59'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Pontevedry wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna RM Castilla zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Pontevedry była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 44. minucie arbiter wyrzucił z boiska Adriána De la Fuentego z RM Castilla.

Drugą połowę drużyna RM Castilla rozpoczęła w zmienionym składzie, za Césara Gelaberta wszedł Álex Martín.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pontevedry w 59. minucie spotkania, gdy Mikel Arruabarrena strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 66. minucie Juan Barbeito został zmieniony przez Nacha Lópeza. A kibice RM Castilla nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Fidalga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jaime Seoane. W 73. minucie Dani Gómez został zmieniony przez Rodriga, co miało wzmocnić zespół RM Castilla. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romaya na Jesúsa Barbeita.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Jesús Berrocal z drużyny gości. Była to 86. minuta pojedynku. Niedługo później trener Pontevedry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Javi Pazos, a murawę opuścił Mikel Arruabarrena.

Rubén Ualoloca Riesco
44′ Adrián de la Fuente Barquilla
Alejandro Fernández Barreiros
46′ César Gelabert Pina
Alejandro González Marañón
Jaume Grau Ciscar
Adrián León Ortega
69′ Jaime Seoane Valenciano
Pedro Vázquez Viñas
Augusto César Verissimo Galván
Mikel Arruabarrena Aranbide  59′ 88′
Jorge de Frutos Sebastián
Jesús Berrocal Campos86′
73′ Daniel Gómez Alcón
Jesús Barbeito Sartages83′
46′ José Alejandro Martín Valerón
Borja Domínguez Domínguez
Martín Manuel Calderón Gómez
Kevin Presa Duarte
69′ Álvaro Fidalgo Fernández
Álvaro Bustos Sandoval
73′ Rodrigo Antonio Rodrigues
Javier Pazos Rosales88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.