Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Hércules Alicante - CD Atlético Baleares 0-1 (0-0)

W pojedynku 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 18 maja, drużyna Hércules'u przegrała z Atlético Baleares 0-1 (0-0).

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-18 19:00 | Stadion: Estadio José Rico Pérez | Arbiter: Alexis Carlos Pulido Santana
Hércules Alicante
CD Atlético Baleares
0
1
Hugo Díaz 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Hércules'u wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Biel Guasp z zespołu gości. Była to 30. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Atlético Baleares rozpoczęła w zmienionym składzie, za Valloriego, Biela Guaspa weszli Alberto Villapalos, Rubén González. Także w jedenastce Hércules'u w czasie przerwy zaszły zmiany, za Carlosa Martíneza wszedł Pedro Torres. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę obejrzał Álvaro Vega z Atlético Baleares.

W 59. minucie za Samuela Llorcę wszedł Víctor Olmedo. W 61. minucie w zespole Atlético Baleares doszło do zmiany. Samuel Shashoua wszedł za Oddyseusa Alfę. Trener Hércules'u postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Álvara Salinasa i na pole gry wprowadził napastnika Nica Espinosę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Hugo Díaz dla zespołu Atlético Baleares. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hércules: Pedro Torresowi w 82. i Pacowi Candeli w 83. minucie.

Manuel Herrera Yagüe
83′ Francisco Antonio Candela Pascual
Gabriel Guasp Bergas30′ 46′
Pablo Íñiguez de Heredia Larraz
Guillermo Juan Vallori Grimalt46′
Adrián Jiménez Gómez
Álvaro Vega Suárez49′
59′ Samuel Llorca Ripoll
Oddyseus Nephtali Alfa61′
75′ Álvaro Salinas García
Rodrigo Pascual Cuenca Duarte
46′ Carlos Martínez Rodríguez
Alberto Castaño Luis
59′ Víctor Olmedo Sellès
Samuel Shashoua61′
46′ 82′ Pedro Torres Valero
Alberto Villapalos Muñoz46′
75′ Nicolás Espinosa Giménez
Marcos Eusebio Jiménez de la Espada Martín
Benjamin Martinez Martinez
Nuha Marong Krubally

Jedenastka Hércules'u zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.