Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: CF Internacional de Madrid - CD Guijuelo 2-1 (1-0)

19 maja w Boadilli del Monte odbył się pojedynek 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Internacionalu i Guijuelo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Internacionalu 2-1.

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-19 18:00 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Boadilla del Monte | Arbiter: Antonio Monter
Raúl Ruiz 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Ariel López.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Aitor Núñezowi z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Internacionalu.

Trener Guijuelo postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił obrońcę Răzvana Ochiroşiego i na pole gry wprowadził napastnika Raúla Ruiza, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 65. minucie kartką został ukarany Ariel López, piłkarz Internacionalu. W 66. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Raúl Ruiz.

W 67. minucie za Aitora Monroya wszedł Fran Cortés. Kibice Internacionalu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Calderóna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rafa Mella. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 74. minucie Jesús Tamayo został zmieniony przez Alfona Gonzáleza, co miało wzmocnić zespół Internacionalu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Teije ten Dena na Pepe Carmonę.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Fran Cortés.

W 89. minucie w drużynie Guijuelo doszło do zmiany. Juanín Ramos wszedł za Alda Perriniego. W doliczonym czasie gry kartki obejrzał André Grandi, Fran Cortés z Internacionalu i Jesús Muñoz z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

CD Guijuelo
90′ André Felipe Grandi
Amador Antonio Zarco Jiménez
Álvaro Gonzalo Herrero Pecker
Luis Acosta Mena
 1′ 65′ Ariel Ignacio López Varela
Jonathan Martín Carabias
Francisco Morante Martínez
Jesús Francisco Muñoz Ruiz90′
43′ Aitor Núñez Martín
Răzvan Iulian Ochiroşii51′
67′ Aitor Monroy Rueda
Aldo Francisco Perrini Raggio89′
74′ Rafael Mella Ferreiro
Javier Borrego Sánchez
74′ Jesús Tamayo Tapia
Teije ten Den75′
Miguel Ángel Trenado Prieto
Felipe Ramos Sánchez
Marcos Almeida Pérez
Antonio Ayala Soler
74′ Carlos Calderón López
José Carmona Rodríguez75′
67′  87′ 90′ Francisco Javier Cortés Montoro
Cristóbal Gil Martín
Filipe Ferreira Marqués
Julián Luque Conde
Jacobo Alcalde Tellado
Juan Ramos Paramás89′
74′ Alfonso González Martínez
Raúl Ruiz Matarín51′  66′ (k.)

Zespół Internacionalu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Guijuelo wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.