Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: CF Fuenlabrada - Burgos CF 1-0 (1-0)

19 maja odbyło się spotkanie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Burgosu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fuenlabrady 1-0.

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-19 18:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
CF Fuenlabrada
Burgos CF
1
0
J. Martínez 45'

Od pierwszych minut jedenastka Fuenlabrady zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Burgosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie Borda został zastąpiony przez Jona Madraza.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jeissonowi Martínezowi z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta starcia.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Jeisson Martínez dla drużyny Fuenlabrady. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fuenlabrady.

Po godzinie gry w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Daniel Soto wszedł za Áleksa Machucę. Trener Burgosu postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Fera Ruiza i na pole gry wprowadził napastnika Yawa Annora, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Fuenlabrady postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Javi Gómez, a murawę opuścił Jeisson Martínez. W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Aitorowi Aldalurowi, piłkarzowi Burgosu. W drugiej połowie nie padły gole.

Fernando Ruiz Izaguirre75′
84′ Hugo Fraile Martín
Eneko Undabarrena Ubillos
90′ Randy Nteka
Alfredo Juan Mayordomo
José Francisco Agulló Sevilla
Alejandro Machuca Pindado60′
 45′ 45′ 77′ Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Jagoba Beobide Larrañaga
90′ Héctor Gómez Domínguez
Álvaro González Lozano
84′ Marcos Ferrera Gullón
Jon Madrazo Gutiérrez23′
77′ Javier Gómez Castroverde