Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: CD Vitoria - Bilbao Athletic 0-0

19 maja w Llodio odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Vitorii i Ath. Bilbao. Mecz zakończył się remisem 0-0.

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-19 18:00 | Stadion: Campo Ellakuri | Arbiter: Álvaro Varón
CD Vitoria
Bilbao Athletic
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Ath. Bilbao wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Miguelowi Atienzie z jedenastki Vitorii. Była to 21. minuta pojedynku.

Na drugą połowę zespół Ath. Bilbao wyszedł w zmienionym składzie, za Iñiga Baquégo wszedł Jon Morcillo. Na drugą połowę drużyna Ath. Bilbao wyszła w zmienionym składzie, za Asiera Benita wszedł Asier Villalibre.

Trener Ath. Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Iñigo Vicente, a murawę opuścił Íñigo Muñoz. A trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iruretagoienę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Xesc Regis. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Vitorii doszło do zmiany. Alain Ribeiro wszedł za Miguela Atienzę.

W 75. minucie kartkę otrzymał Álex Malón z Vitorii. W 76. minucie Txaber Ajuriagoikoa zastąpił Luisa Larę. Między 78. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ath. Bilbao i jedną drużynie przeciwnej.

Jesús Areso Blanco
83′ Roger Escoruela Miralles
Javier Murúa Alzueta
José Hernández Martínez
Gorka Pérez Garay
Ángel López Pérez
Jon Rojo Sagarna
75′ Alejandro Valentín Malón Aragonés
Iñigo Baqué Atxotegi46′
76′ Txaber Ajuriagoikoa García
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
21′ 67′ Miguel Ángel Atienza Villa
Íñigo Muñoz Cuevas62′
Jaime Ismael Dios Aramendia
Antonio Jesús Salado Góngora
Koldo Obieta Alberdi
Oihan Sancet Tirapu83′
65′ Francesc Regis Crespí
Jon Sillero Monreal
76′ Luis Lara Roa
Daniel Vivian Moreno
67′ Alain Ribeiro De Aguiar
Jon Morcillo Conesa46′
65′ Urko Iruretagoiena Lertxundi
Iñigo Vicente Elorduy62′ 78′
Sergio Ríos Coto
Asier Villalibre Molina46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Vitorii obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.