Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: CD Castellón - FC Barcelona Atlètic 2-1 (0-0)

W starciu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 19 maja, jedenastka Castellónu zwyciężyła z Barceloną Atletic 2-1 (0-0).

Alejandro Marqués 85'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Barcelony Atletic rozpoczął w zmienionym składzie, za Merveille'a Ndockyta wszedł Chumi Brandariz. A kibice Castellónu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla Roiga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Óscar Fernández. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia wręczył Áleksowi Colladowi z zespołu gości. Była to 66. minuta pojedynku. W 72. minucie Regalón został zastąpiony przez Jaira Cárcabę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Barcelony Atletic doszło do zmiany. Alejandro Marqués wszedł za Gabriela Novaesa.

Tymczasem piłkarze Castellónu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 83. minucie bramkę zdobył Jairo Cárcaba. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Alejandro Marqués.

W 89. minucie w zespole Barcelony Atletic doszło do zmiany. Nico González wszedł za Javiera Delgada.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Castellónu w 90. minucie spotkania, gdy César Díaz zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Guillem Jaime Serrano
72′ Francisco Regalón Cerezo
Óscar Mingueza García
Eneko Satrústegui Plano
Daniel Morer Cabrera
Marc Castells Ortega
Ignasi Vilarrasa Palacios
42′ Rafael Gálvez Cerillo
Oriol Busquets Mas
David Cubillas Peña
Álex Collado Gutiérrez66′
 90′ César Díaz Martínez
Merveille Valthy Streeker Ndockyt46′
Rubén Díez Adán
Javier Enrique Delgado Saverio89′
21′ 52′ Óscar Fernández González
Juan Miranda González
52′ Pablo Carmelo Roig Burgui
Lucas de Vega Lima
72′  83′ Jairo Cárcaba González
Nicolás González Iglesias89′
Julio Delgado Domínguez
Alejandro Orellana Gómez
Rubén Ramos Martínez
Alejandro José Marqués Méndez77′  85′

Zespół Castellónu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów, trzy razy obijał słupki bramki jedenastki Barcelony Atletic.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Castellónu w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.