Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: CD Calahorra - RS Gimnastica Torrelavega 1-0 (0-0)

19 maja odbył się mecz 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Calahorry i RS Gimnastica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Calahorry 1-0.

Isaac Manjón 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Calahorry wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Calahorry próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 41. minucie kartkę dostał Cristian Fernández z Calahorry.

W 51. minucie kartkę dostał Víctor Fernández, piłkarz gości.

Jedynego gola meczu strzelił Isaac Manjón dla drużyny Calahorry. Bramka padła w tej samej minucie. W 63. minucie Sergio Benito został zmieniony przez Eduarda Ubisa.

W 72. minucie w zespole RS Gimnastica doszło do zmiany. Fermín Sánchez wszedł za Leandra Martíneza. A trener Calahorry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Txomina Barcinę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Isaac Manjón. W 82. minucie Giovanni został zmieniony przez Diego Ruiza, a za Víctora Fernándeza wszedł na boisko Héctor Sánchez, co miało wzmocnić zespół RS Gimnastica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raúla Almagra na Xabiego Cárdenasa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Rubénowi Palazuelosowi z drużyny gości.

Luis Alberto Díaz Ruiz
41′ Cristian Fernández Linde
Alberto Cusidor Herrero
82′ Raúl Almagro Mora
Víctor Fernández Gárate51′ 86′
63′ Sergio Benito de Pablo
Rubén Palazuelos García90′
Fernando Miguel Carralero García
Leandro Martínez Ortiz72′
Emilio Lozano Martínez
Giovanni Jesús Navarro Solé82′
 54′ 72′ Isaac Manjón Chaparro
Diego Ruiz Bárcena82′
72′ Sergio Barcina Rodríguez
Héctor Sánchez Martínez86′
82′ Xabier Cárdenas Añorga
Fermín Sánchez Ruiz72′
Samuel Obeng Gyabaa
Óscar Manuel Conde Cruz
63′ Eduardo Ubis Alesanco
León García Ocejo

Zespół Calahorry był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Calahorry obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.