Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: CD Alcoyano - UB Conquense 1-1 (1-0)

19 maja w Alcoi odbyło się starcie 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Alcoyano i Conquense. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-19 18:00 | Stadion: Campo Municipal El Collao | Arbiter: David Gálvez Rascón
CD Alcoyano
UB Conquense
1
1
Rubio 12'
Luis Hernáiz 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Alcoyano wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alcoyano w 12. minucie spotkania, gdy Rubio strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jorge Fernández z drużyny gości. Była to 23. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Alcoyano.

Na drugą połowę drużyna Conquense wyszła w zmienionym składzie, za Macauleya Chrisantusa wszedł Fran Pérez. A trener Alcoyano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Óscara Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Braulio Nóbrega.

W 54. minucie kartkę dostał Carlos de Lerma, piłkarz gospodarzy. W 68. minucie Vicente Pérez został zastąpiony przez Emmanuela Omgbę. W 72. minucie w jedenastce Conquense doszło do zmiany. Nemanja Mirosavljević wszedł za More'a.

Chwilę później trener Conquense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Luis Hernáiz, a murawę opuścił Diego De Pedro. Luis Hernáiz spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Alcoyano doszło do zmiany. Eldin Hadzic wszedł za Rubia.

Zespół Conquense wyrównał wynik meczu. W 89. minucie bramkę wyrównującą zdobył Luis Hernáiz.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jorge Fernández Lucas23′
54′ Carlos Tornero López De Lerma
Adrián Moreno Román72′
53′ Braulio Nóbrega Rodríguez
Oriol Rey Erenas
68′ Vicente Pérez Madrid
Macauley Chrisantus46′
 12′ 81′ Lopez Huesca Rubio
Daniel Gérica Visa
81′ Eldin Hadzic Osmanovic
Luis Hernáiz Daschner76′  89′
68′ Emmanuel Franck Omgba Opono Edoa
Nemanja Mirosavljević72′
53′ Óscar Díaz González